Makaleler

Published on Mayıs 30th, 2020

0

Yaktığınız ateş mutlaka yeniden harmanlanacaktır! – Hüseyin Y.

Nurhak’ta katledilen Sinan Cemgil, Kadir Manga ve Alpaslan Özdoğan unutulmadı.
31 Mayıs 1971’de Nurhak dağlarındaki çatışmada hayatını kaybeden Türkiye gençlik hareketi önderleri Sinan Cemgil ve Kadir Manga ile Alpaslan Özdoğan, halklarımızın mücadelesinde yaşıyor.

Tarihte ateşi yakmanın ve onu egemenlerden alıp ezilenlere taşımanın bir bedeli oldu. Kolayı olmadı, Prometeus’un o ateşi insanlara taşıması ve bedeli ise canı oldu.

Nurhak!
Sana da elbet bir gün güneş doğacak ve yaktığınız o ateş yanacaktır!.. Ve bir şafak vakti yeniden düştüğünüz o yerde harlanacaktır.

48 yıl önce 31 Mayıs’ta Nurhak dağlarında dövüşerek düşen üç çanımızı, üç yoldaşımızı ve Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO)’nun üç dava ve kavga insanını; Kadir Manga’yı, Sinan Alptekin’i ve Alpaslan Özdoğan’ı unutanlara inat asla unutma.
Unutturma!
O, onlar; “Belki devrim yapamayız, ama öyle bir ateş yakacağız ki, bir daha hiç sönmeyecek!”derdi Sinan Cemgil.

Müsterih olun.

Sizin milyonların yüreklerine yaktığınız o ateş hala yanıyor yoldaşlar.
Sadece bugün biraz küllenmiş ve o ateşin ısısından kaçanlar olmuş ve de yorulmuş, uzak durmuş, o şu, bu şu bahanesi olan “mazaretli” ve özel sorunu olanlar var!

O gün; sizinle o ateşi yakanlar, bugün uzak durmuş da olsa, durdukları yerde ahkam kesiyor olsalar da bu topraklarda o ateş mutlaka, ama mutlaka yeniden harlanacaktır!


Hüseyin Y. – 30.05.2020

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑