Spor

Published on Ocak 16th, 2022

0

Vizesinin iptali onaylanan Djokovic Avustralya’dan ayrıldı

Avustralya hükümetinin vizesini ikinci kez iptal ettikten sonra kararın iptali için yeniden mahkemeye başvuran tek erkeklerde dünya bir numarası Novak Djokovic’in başvurusunu görüşen mahkeme, itirazı reddetti. Avustralya açık yarın, Djokovic olmadan başlıyor.

Mahkemenin kararının ardından açıklamalarda bulunan 34 yaşındaki tenisçi, şunları söyledi:

“Yaşananlara yorum yapmadan önce, şimdi biraz dinleneceğim ve kendimi toplayacağım. Bakanlığın vizemi iptal etmesinin ardından mahkemenin yaptığım itirazı reddetmesi nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Ülkede kalamayacağım için Avustralya Açık’a katılamayacağım.

“Ülkeden sınır dışı edilmem için görevlendirilecek kişilerle iş birliği içinde hareket edeceğim. Son haftalarda yaşananlar nedeniyle rahat değilim. Umarım çok sevdiğim bu oyuna, tam anlamıyla yeniden konsantre olabilirim. Oyunculara, turnuva yetkililerine, teknik ekiplere, gönüllülere ve taraftarlara turnuvada en iyi dileklerimi sunuyorum.”

Avustralya açık yarın başlıyor

Öte yandan, Fransa Açık (Roland Garros), Wimbledon ve ABD Açık ile birlikte tenis sezonunun en önemli dört turnuvasından biri olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası yarın başlıyor.

17-30 Ocak tarihlerinde 110. kez organize edilecek Avustralya Açık, bu yıl da çeşitli önlemler altında yapılacak. Melbourne Park yerleşkesindeki en büyük kortlar Rod Laver Arena ve Margaret Court Arena’nın toplam kapasitesinin yüzde 50’si kadar bilet satılmasına izin verildi.

Tıbbi muafiyeti bulunmayan 12 yaş üstü kişilerin Melbourne Park’a girebilmek için tam aşılı olduklarını kanıtlaması gerekiyor. Yeme-içme durumu haricinde maske takmak da zorunlu olacak.

Covid-19 aşısı olup olmadığını açıklamayan erkekler dünya sıralamasının 1 numarası Novak Djokovic ise hakkında verilen sınır dışı kararı nedeniyle turnuvaya katılamayacak.

Bu, son 3 yıl da dahil kazandığı 9 şampiyonlukla erkeklerde turnuva tarihinin en başarılı tenisçisi olan ve kariyerinde 20 grand slam şampiyonluğu bulunan Djokovic’in, unvanını savunamayacağı anlamına geliyor.

Mahkemenin kararı öncesi çekilen kurada Miomir Kecmanovic ile eşleşen Djokovic’in yerini, elemelerden şanslı kaybeden olarak gelen klasmanın 150. basamağındaki Salvatore Caruso alacak.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑