Avusturya

Published on Aralık 29th, 2021

0

Viyana`da Türkiye`deki devrimci tutsaklarla dayanışma etkinliği gerçekleştirildi

“Türkiye hapishanelerinde politik tutsaklara yönelik sürdürülen insanlık dışı uygulamalara ve katliamlara son verilsin, Hasta Tutsaklar derhal serbest bırakılsın!” şiarıyla, Viyana’da devrimci, demokratik kurumların katıldığı kitlesel bir etkinlik düzenlendi.

Viyana’da düzenlenen eyleme, AGEB bileşeni  ATiGF üyeleri ve taraftarları da katılım sağladı.

ATiGF adına yapılan konuşmada ; TC. devleti devrimci tutsakları yıldırmak için belli dönemlerde hapishanelerde baskı ve imha politikaları uygulamaktadır. Bu son iki yılda faşist TC devleti pandemi bahanesiyle tutsakların can bedeli kazandığı hakları gasp etmektedir.

Hapishanede kalamaz raporlarına rağmen, tutsaklıkları bitmesine rağmen tahliyeler keyfi uygulamalarla engellenmektedir. Ölümsüzleşen ve tutsak düşen yoldaşlarımızın her birinin mücadele içerisinde konumlandıkları, yüklendikleri sorumluluğu kuşanarak daha ileriyi hedefleyen bir konumlanma içerisinde olarak sınıf mücadelesinin engin denizi içerisine tüm benliğimizle atılarak, zafere kilitlenmeliyiz. Esas olan budur. Biz dünyaya o naif liberal gözlüklerle bakmıyoruz.

Faşist bir devletin karşısında, halka mücadeleden uzak durun propagandası yapmayacak kadar ahlakımızı korumaya çalışıyoruz. Biz ATiGF olarak hapishanelerde tutsaklara uygulanan çıplak arama tehdit, ajanlık dayatmalarıyla yapılan tüm baskı ve imha yöntemlerine karşı ceza evlerindeki, işkence ve katliamlara karşı sesimizi ve mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.    Yaşasın devrimci dayanışma. Devrimci tutsaklar onurumuzdur.!” içerikli  konuşmayla mücadeleyi yükseltme çağrısı yapılarak kürtçe, türkçe ve almanca sloganlarla eylem son buldu.

(AHM)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑