İnsan Hakları

Published on Ocak 22nd, 2022

0

Stuttgart’ta, politik tutsaklarla dayanışma açlık grevi

ADHK Politik Tutsaklarla Dayanışma  Komitesinin geçen hafta Paris’te gerçekleştirdiği ve dün de Stuttgart’ ta başlatılan dayanışma açlık grevi eylemleri sürüyor.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz:

Hapishanelerde, hak gaspları, sürgün ve sevk işkencesi devam ediyor. Onlarca tutsak hayatını kaybetti. Bu ölümler devlet tarafında ‘hasta’ yada ‘intihar’ adı altında kamuoyuna sunulmaktadır. Garibe Gezer, Vedat Erkmen, Halil Güneş gibi devrimci, yurtsever tutsakların katili devlettir. Yine yüzlerce tutsak ağır hasta olmalarına karşın, hiç bir önlem alınmamakta, tutsaklar ölüme terk edilmektedir. Tutsak eski HDP Milletvekili Aysel Tuğluk ve yüzlerce ilerici, devrimci ve yurtsever tutuklu ağır hastalık koşullarında direnişlerini sürdürmektedirler.

ADHK Politik Tutsaklarla Dayanışma Komitesi olarak, hapishanelerdeki tutsakların hak gasplarına, sürgün ve sevk işkencesine karşı yürüttükleri mücadeleye Avrupada ses olmak, destek vermek için, Türk devletinin, ‘hasta’, ‘intihar’ etti dedigi katlialarına karşı mücadele etmek, hasta tutsakların serbest bırakılması için dayanışmayı büyütmek için, ilk Fransa Paris’te gerçekleşen ve bugünde Stuttgart’da devam eden açlık grevi eylemlerini devam etmektedir.

Politik tutusaklarla dayanışmayı yükseltelim. Açlık grevi eylemlerine destek ve katkılarımızı sunalım. Türk devletinin tutsaklar üzerindeki baskılarını kamuoyunda teşhir edelim, bu saldırılara karşı sessiz kalmayalım. ADHK Politik Tutsaklarla Dayanışma Komitesinin yürüttüğü bu faaliyeti sahiplenelim.

Hapishanelerde işkenceye son! Hapishanelerde baskılara son!

Hapishanelerde ölümlere son! Tüm politik tutsaklara özgürlük!


Eylemden video görüntüleri:
http://adhk.de/wp-content/uploads/2022/01/3.mp4?_=1
http://adhk.de/wp-content/uploads/2022/01/4.mp4?_=2

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑