Faşizm

Published on Aralık 20th, 2021

0

Safranbolu Kitap Fuarı’nda ‘Selahattin Demirtaş kitapları satılıyor diye’ standa faşist saldırı

Safranbolu Belediyesi kitap fuarında HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kitaplarını satıyor diye yayıncı Haldun Açıksözlü’nün standı faşist Ülkü Ocakları tarafından saldırıya uğradı.

Safranbolu Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde kitap fuarı düzenliyor. 17 Aralık 2021 tarihinde açılışı yapılan kitap fuarı, yerel Karabük basınındaki “Kitap fuarında Selahattin Demirtaş kitapları satılıyor” haberleri üzerine, bugün saldırıya uğradı.

Yayıncı ve oyuncu Haldun Açıksözlü’nün standına Karabük Ülkü Ocakları’ndan bir grup saldırarak kitapları dağıttı, etrafa zarar vererek tehditler savurdu.

Açıksözlü, Twitter hesabındaki paylaşımında “Selahattin Demirtaş kitapları sattığım için vandallar standımı bu hale getirdiler… #safranbolu” dedi.

Açıksözlü daha sonraki paylaşımında ise “Saldıranlar Karabük Ülkü ocaklarının vandallarıymış…” diyerek saldırı anına ilişkin görüntüleri paylaştı. Açıksözlü, yaptığı canlı yayınla, linç girişimine maruz kaldığını ve üzerine çay döküldüğünü aktardı.

ÜLKÜ OCAKLARI SAFRANBOLU BAŞKANI FAŞİST HAKAN ÜNAL FUARI BASTI

Selahattin Demirtaş kitaplarının satıldığı haberini yaparak standı hedef gösteren Karabük Net Haber internet sitesi, saldırıyı “kitap fuarında, HDP’li Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının sergilendiği ve satıldığı haberinin ardından Ülkü Ocakları Safranbolu Başkanı Hakan Ünal ve çok sayıda ülkücü genç, kitap fuarını bastı” ifadesiyle duyurdu.

SALDIRIYA UĞRAYAN ÜÇ KİTAPÇI DA GÖZALTINA ALINDI

Selahattin Demirtaş’ın kitaplarını satış yapılan stantlardan toplamaya çalışan Ülkü Ocakları mensupları ile kitapçılar arasında başlayan kavga polisin müdahalesi ile durduruldu. Ülkü Ocakları Safranbolu faşist Başkanı Hakan Ünal ile birlikte üç ülkücü ve üç kitap satıcısı polis tarafından gözaltına alındı.


Video görüntüsü ayrıca Avrupa Demokrat Facebook sayfasında izlenebilir:
https://www.facebook.com/Avrupademokrat/videos/253062363591028

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑