Sömürgecilik

Published on Kasım 27th, 2021

0

MÖP: Partinin 43. yıldönümü kutlu olsun!

MÖP, yayımladığı basın açıklamasıyla Kürdistan İşçi Partisi (Partiya Karkeren Kurdistan) PKK’nin 43 . yıldönümünü kutladı.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP) tarafından yapılan açıklama şöyle:

MÖP olarak, Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, PKK’nin 43 kuruluş yıl dönümünü Sayın Öcalan’a, Yurtsever Kürt halkına, Zindan direnişçilerine, Gerilla Ordusuna, Özgürlükçü Kadın Hareketine, Mezopotamya/Kürdistan halklarına, demokrasi güçlerine ve insanlığa kutlu olsun..

Bu uğurda yarım asırdır, hayatını feda eden, etmekte olan Kahramanları saygı, hürmet ve minnetle anıyoruz!

Mezopotamya, Ortadoğu ve Orta Asya’da yüzlerce yıl, sömürüye, işgale, fetihe ve zülme dayalı güçler tarafından halklar arasında yaratılan nifak tohumları, güvensizlik ve belirsizlik, PKK’nin çıkışıyla birlikte yeni bir döneme evrildi, halklar arası dostluk, güven, diyalog, moral ve komşuluk ilişkileri insanlık değerleri temelinde gelişti..

PKK halklar arası onurlu bir yaşam, güven, dostluk, yoldaşlık ve komşuluğun kendisidir..

Bu duruma sevinen halklardan biri, Mezopotamya tarihine damgasını Sümerlerden, Süryanilere kadar uzanan 7-8 bin yıllık kesintisiz devam eden Asuri/Süryani/Keldani halkıdır.

Çünkü geçen dönemlerde; her ne kadar Kürt halkı ile zaman, zaman ilişkiler olmuşsa da, bunlar karşılıklı iradeye, saygıya ve doğrulara dayanmıyordu. İslam zihniyeti Kürtler üzerinde etkili olduğu dönemden sonra, Kürtler ve Komşuları arasında ilişkiler hep olumsuz bir hal aldı. Pers, Arab ve Türk devlet sistemleri, Kürtleri hep komşulları olan Hiristiyan uluslara karşı çok kötü kullandılar.. Bugün aynı sömürgeci güçler, işbirlikçi Kürt kesimini, PKK’nin yaratmak istediği onurlu Kürtte karşı kullanmaktalar..

İşte PKK’nin büyüklüğü, direnişçiliği ve doğruluğu bu dönemi kapattı, halklarla yeni onurlu bir dönem açtı.. O Yüzden PKK Asuri/Süryani/Keldani ve diğer ulusların yanında değeri çok anlamlı ve tarihidir.. Yeni tarihte halklara, İnsanlık değerleri ile donatılmış, toplumsal demokrasi perspektifi ile öncülük yapmıştır..

Dolayısıyla zülme dayalı, soykırımcı Türk devleti vb sistemler bu durumu hazmetmediklerinden 1915 Seyfo/Soykırım zihniyetiyle 24 Nisan gecesi, soykırımcı Türk devleti tarafından PKK yönelik bir soykırım hareketi başlattılar. PKK bu soykırıma karşı büyük, kahramanca bir direnişle karşılık vererek, Kürt halkının yeniden bir soykırıma uğramasını engelledi.. PKK bu direnişle Türk soykırımcı devletini bozguna uğratmakla, bölgeye yönelik halklar üzerinde geliştirmek istediği işgalci emellerini engelledi. Halkların güvenilir dostu, arkadaşı ve yoldaşı, insanlık değerleri ile donatılmış PKK’ye selam olsun..

MÖP olarak, yaşamın her alanında PKK ile olduğumuzu belirtiyoruz!

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP)                     

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑