Kültür-Sanat

Published on Aralık 15th, 2021

0

“Kuşların Kanadına Sarıldım”

Müziğini sanatçı Hasan Sağlam’ın yaptığı, Cumartesi Anneleri’nin mücadelesinin anlatıldığı “Kuşların Kanadına Sarıldım” adlı çalışmasını youtube’da izleyebilirsiniz.


Avrupa Demokrat Maber Merkezi

Yeni çalışmasıyla da önemli bir soruna ve kanayan bir yarayan değinen sanatçı Hasan Sağlam, “Kuşların Kanadına Sarıldım” adlı çalışmasını gazetemize kısaca şöyle açıkladı:

“Kuşların Kanadına Sarıldım” Özgün E. Bulut’un aynı adlı kitabından bestelediğim bir şiir. “Cumartesi annelerinin” soluksuz mücadelesinin deryasında bir katre gibi kalacaktır belki. Kuşkusuz çocukları kaybedilen annelerin acılarını anlatmaya hiçbir dil, şiir ve melodi yetmez. Ancak şiire ve melodiye düşen sorumluluğu bu biçimde dillendirmeye çalıştım. Şiirin teması anneler ve çocuklar olunca, melodi zaten içindeydi. Mırıldandığım dizelere sevgili dostum Onur Olgun aranje ile destek verdi. Her zaman beraber çalıştığım belgesel ekibimin can damarı Emrah Eryılmaz kamera çekimlerini yaptı bende kurgu ve montajını yaptım. Duyarlılığın en üst bilinci ile herkes elinden geleni yaptı. Bütün annelere ve onların çocuklarına armağanımız olsun.

Şiir: Özgün E. Bulut – Müzik: Hasan Sağlam – Aranje: Onur Olgun
Kamera: Emrah Eryılmaz – Klip Montaj: Hasan Sağlam


Kuşların Kanadına Sarıldım – Cumartesi Anneleri – Hasan Sağlam

Klibi indirmekr ve veya direk seyretmek için tıklayın:

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑