Sömürgecilik

Published on Mayıs 15th, 2021

0

İsrail savaş uçakları Gazze’yi bombaladı: 8 Filistinli yaşamını yitirdi

Siyonist İsrail’e ait savaş uçakları Gazze’nin batısında bir eve düzenlediği saldırıda, 8 Filistinli daha yaşamını yitirdi.

Siyonist İsrail’e ait savaş uçakları Gazze’nin batısında bulunan Şati Mülteci Kampı’ndaki bir eve düzenlenen saldırıda 6’sı çocuk, 2’si kadın 8 Filistinli daha yaşamını yitirdi. Saldırıda Yasemin Hassan (31) isimli kadın ile Ebu Hatab ailesinden Yamin (5), Bilal (10) ve Yusuf (11), El-Hadidi ailesinden Muha (36), Abdurrahman (8), Suheyb (14) ve Yahya (11) yaşamını yitirdi.

Enkaz altındakileri arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettği bildirildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu Riş basına yaptığı açıklamada, saldırının gerçekleştiği evden şu ana kadar sağ kurtarılan tek kişinin 2 aylık bebek olduğunu söyledi.

Ebu Riş, Şati Mülteci Kampı’ndaki saldırıyı “katliam” olarak nitelendirmenin bile yetersiz kalacağını dile getirdi.

Öte yandan Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Şati Mülteci Kampı’ndaki bir eve düzenlenen saldırıya karşılık olarak ve işgal altındaki Batı Şeria’da yaşamını yitiren Filistinlilerin intikamının alınması için Aşdod, Beersheba’nın roketlerle vurulduğunu duyurdu.

İsrail uçaklarının gece geç saatlerde Gazze’nin kuzeyindeki Tel Kuleybu bölgesine düzenlediği saldırılarda da 2’si kardeş 3 Filistinli yaşamını yitirmişti. Böylelikle, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs’tan bu yana 37’si çocuk, 22’si kadın 137 Filistinli yaşamını yitirdi, 950 Filistinli yaralandı.

(ETHA)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑