Almanya

Published on Haziran 18th, 2021

0

HDP’ye saldırı Ulm’da da lanetlendi

Almanya’nın Ulm şehrinde düzenlenen eylemde HDP’ye sahip çıkılırken, Deniz Poyraz’ın katledilmesi lanetlendi. -VİDEO ve FOTO GALERİLİ-

Avrupa Demokrat (Ulm)

Almanya’nın Ulm kentinde de HDP’ye yönelik saldırı ve Deniz Poyraz’ın katledilmesi bir eylemle protesto edildi. Avrupa Demokratik Güç Birliği (ADGB) Ulm tarafından çağrısı yapılan ve HDP Aktivistleri, AKM ile çok sayıda kişi tarafından da desteklenen eylem şehir merkezinde gerçekleştirildi.

Deniz Poyraz için gerçekleştirilen saygı duruşundan sonra, Ulm’da da bulunan bileşenlerden ADHF, AGİF, ATİF ve KON-MED tarafından oluşturulan ADGB adına Almanca bir konuşma yapılarak, katliam lanetlendi ve sorumlusunun AKP-MHP faşist koalisyonunun olduğunun altı çizildi. Diğer konuşmacılar da kanlı faşist eylemi ve Deniz’i Poyraz’ın katledilmesini lanetlediklerini belirttiler.

“Faşist katliama karşı, hepimiz Deniz, hepimiz HDP’liyiz!” şiarıyla çağrısı yapılan eylemde açılan büyük pankartta, Almanca olarak yazılan “Erdoğan demek, ölüm ve kan demektir” yazısı dikkat çekti.

Çok sayıda HDP bayrağının da açıldığı eylemde sık sık, “Faşizme karşı omuz omuza”, “HDP halktır, halk burada”, “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Jin, jiyan, azadi”, “Deniz Poyraz ölümsüzdür” sloganları atıldı. Eylem sonlandırılırken, HDP ile dayanışma eylemlerinin devam edeceği duyuruldu.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑