Açıklama

Published on Aralık 31st, 2021

0

GİK-Der: Güle güle Kasap Yoldaş! Anılarını yüksekte tutacağız!

AvEG-Kon’a bağlı Londra’da GİK-Der’in üyesi Hasan Çiçek’in abisi Kasap Çiçek Londra’da aramızdan ayrıldı. Aile taziyeleri GİK-Der lokalinde kabul ediyor.

GİK-Der konuya dair açıklama yaptı:

“Güle Güle Kasap Yoldaş!
Anılarını Yüksekte Tutacağız!

23 Ekim 1964’de Malatya Kürecik’te dünyaya gelen Kasap Çiçek’in yakalandığı amansız hastalığı sonucunda 30 Aralık’ta aramızdan ayrılışının hüznünü yaşıyoruz.

Kasap yoldaş, yaşadığı her yerde, Kürecik ve İstanbul’da devrimcilerin dostu ve yardımcısı oldu.

2001 yılında Londra’ya gelen Kasap yoldaş geldiği günden itibaren kurumumuz GİK-Der’in bir üyesi olarak çeşitli dönemlerde daha da aktif olmak üzere faaliyetlerine katıldı.

Kasap yoldaş Atılım gazetesininin dağıtımcılığını yaptı.

Aynı zamanda bir ölümsüz ve tutsak yakını olarak Tutsakların Sesi Platformu ve önceli Cezaevi Komitesi’nde emek harcadı, tutsakların sesini Avrupa’ya taşıdı, dayanışmayı örgütledi.

Her dönem genç bir yürekle gençler içerisindeki faaliyetlerimizin bir emektarı oldu, gençlik kamplarının örgütlenmesinin emekçisi oldu.

Kurumun bir emekçisi olarak nöbet tuttu, kurumu açtı-kapattı, tamir ve tadilat işleri söz konusu olduğunda ilk koşan oydu. Aldığı bir işi sonuna kadar kovalamak onu başkalarından ayıran özelliklerindendi.

1 Mayıs’ların güvenilir emekçisiydi.

Yaşamı boyunca kurumumuz ve Londra’da faaliyet yürüten birçok göçmen emekçinin hayatına dokundu, sevdi ve kendini sevdirdi, şakacı özellikleriyle yoldaşlarını ve çevresindekileri güldürmeyi önemserdi ve bilirdi, ne olursa olsun güleryüzlüydü. Çocukları çok severdi, onları mutlu etmeyi önemserdi.

Devrimci ölümsüz Hasan Çiçek’in anısını onurla her yerde en yükseklerde taşıyarak yaşadı. Hasan’ın ve kendi yoldaşlarının, devrimcilerin hep yanında yer aldı, kitleler içerisinde devrimci olanı savundu.

Tutarlı emekçiliği ve yoldaşlığıyla derin bir boşluk yaratarak ayrıldı aramızdan. Onu her zaman hatırlayacak, düşlerini yaşatacağız.

Başımız sağ olsun!

30 Aralık 2021

Göçmen İşçiler Kültür Derneği”

(avegkon.com)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑