Almanya

Published on Ocak 10th, 2022

0

Frankfurt DİDF: İşçi düşmanı Yusuf Yerkel’e ‘hoş gelmedin’ diyeceğiz

Frankfurt İşçi ve Gençlik Derneği Yönetim Kurulu “İşçi düşmanı Yusuf Yerkel’e ‘hoş gelmedin’ diyeceğiz” başlığıyla bir açıklamada bulundu.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Frankfurt İşçi ve Gençlik Derneği Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

Frankfurt DİDF: İşçi düşmanı Yusuf Yerkel’e ‘hoş gelmedin’ diyeceğiz

Manisa’nın Soma ilçesinde 301 maden işçisinin öldüğü maden faciasından sonra protesto eylemi yapan maden işçisini tekmeleyen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel’in kentimiz Frankfurt’a “Ticaret Ateşi” olarak atanmasını şiddetle kınıyor ve bu atamanın derhal durdurulmasını talep ediyoruz. Atama karar geri alınmadığı takdirde buna seyirci kalmayacağımızı şimdiden ilan ediyoruz.

Basından yer alan haberlerde de görülebileceği gibi, emekçi düşmanı Yerkel, Frankfurt’a atanmakla her açıdan emekçiye attığı tekme nedeniyle Erdoğan tarafından ödüllendirilmiştir.

Frankfurt ve çevresinde Türkiye kökenli işçi ve emekçilerin çıkarlarını savunan Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu’na (DİDF) bağlı İşçi ve Gençlik Derneği olarak bu atamaya sessiz ve seyirci kalmayacağız. 

Kentimizin bütün emek ve demokrasi güçleriyle, sendikalarıyla, antifaşist güçlerle birlikte maskesi düşmüş bu işçi ve emekçi düşmanının yüzünü herkese göstereceğiz.

Frankfurt İşçi ve Gençlik Derneği

Yönetim Kurulu

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑