Faşizm

Published on Haziran 18th, 2021

0

Yurtsever Anne Fehime Poyraz: Kızımın alnından öptüm

HDP’ye yönelik saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz, “Başından, göğsünden vurmuşlar. Kanlar içindeki kızımın alnından öptüm” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü’ne yönelik silahlı saldırıda Onur Gencer tarafından katledilen Deniz Poyraz’ın Konak ilçesine bağlı Bağlıkuyu Mahallesi’nde bulunan evine giden çok sayıda kişi taziye dileklerini iletti. Kızlarının otopsi işlemlerinin ardından evlerine geçen Poyraz ailesi gelenleri karşıladı.

Katliamın hemen ardından il binası önüne giderek kızı Poyraz için “Bir Deniz gitti, bin Deniz gelecek” diyen anne Fehime Poyraz, “Yıllardır bu mücadele içindeyiz. Benim kızım diğerlerinden daha mı değerli? Kızım için ağlamayacağım. Şehit annesiyim, ağlamam. Başım dik” diye konuştu. Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz, Mezopotamya Ajansı’ndan Naci Kaya’ya açıklamalar yaptı.

‘BU KADAR ÇOCUĞU NİYE DOĞURDUN’

9 çocuğu olan Fehime Poyraz, yıllar önce polisler tarafından gözaltına alındığı sırada kendisine, “O kadar çocuğu ne için doğurdun?” diye sorulduğunu belirterek, “Devlet 25 yıl önce bana bunu soruyordu. Ondan sonra 3 çocuğumu cezaevine koydular. Deniz’imi de elimden aldılar” ifadelerini kullandı.

‘BAŞINDAN GÖĞSÜNDEN VURMUŞLAR’

Anne Poyraz, Deniz’in Kürt halkının evladı olduğunu ifade ederek, “Başımız dik” dedi. Polisin engellemelerine rağmen kızının cenazesini gören Poyraz, “Gidip, kara gözlümü gördüm. Başından, göğsünden vurmuşlar. Kanlar içindeki kızımın alnından öptüm” diye konuştu.

Deniz’in halk tarafından sahiplenildiğini söyleyen anne Poyraz, “Adli Tıp Kurumu’nda binlerce polis bekletiyorlar. Halk sahip çıkınca bir şey yapamadılar. Halkımız halen orada bekliyor. Orada da haykırdım: Cezaevindekilerin annesiyim, şehitlerin annesiyim. Deniz yalnızca benim kızım değildi. Partisinin çalışanıydı. Kızım şehitler kervanına katıldı. Çok şükür alnım açıktır.” 

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑