Yazarlar

Published on Kasım 20th, 2020

0

Faşizm, Mafya ve CHP – Hüseyin Şenol


Çakıcı-Bahçeli örneğinde olduğu gibi; faşist ülküdaşlar birbirlerine sahip çıkarken, CHP’li Engin Altay’ın ülkücü aklaması, akıllara durgunluktur…

Organize suç örgütü lideri, ülkücü-faşist Alaattin Çakıcı, geçtiğimiz son 3-4 güne yine damgasını vurdu. Sürekli gündemde tutulmasının bilinçli olarak yapıldığını ve devlet tarafından bizzat bu ortamın yaratıldığını düşünüyorum. İktidar ortağı AKP-MHP koalisyonu tarafından özel çabayla cezaevinden salınan mafya liderine tüm faşist ve gerici kesimler, doğaları gereği sahip çıkıyor.

Sadece, faşist ülkücü hareketin parti olarak merkezi olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) değil, diğer faşist odakların da bu durumda sessiz kalmaları boşuna değildir. Bu mafyacı bozkurta sahip çıkma davranışıdır. CHP’nin ittifak ortağı olan faşist İYİ Parti’nin de çok cılız ses çıkarması da boşuna değildir. Şimdi Bahçelinin yanında gibi görünen Alaattin Çakıcılar; Meral Akşenerler ve Aydın Koraylar’la ülküdaşlardır. Hepsinin eli kanlıdır ve işledikleri suçların zaman aşımı da olmayacaktır.

Eğer faşizm bir düşünce değil, insanlık suçuysa, bu adı geçenler de yaşayan en “popüler” faşistlerdir. Çakıcı da bugün Bahçeli’nin yanındaysa, en büyük nedeni onun iktidarda olmasıdır. Yarın Meral Akşener’in hizmetinde olmaktan hiç çekinmeyecektir.

Çakıcı’dan Kılıçdaroğlu’na küfür

            Geçtiğimiz günlerde organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Çakıcı ve Gürkan, ziyarette birbirlerine hediye verdi. Birbirlerinden “yakın dost” olarak bahseden bu ikilinin basına servis ettikleri pozlar da tartışılmıştı.

Her zaman olduğu gibi bu görüntü CHP’nin sadece bir kesimi, hatta çok küçük kesimi tarafından eleştirildi. Gürkan için inceleme başlattığını açıklayan yönetiminin, disiplin dahil bütün seçenekleri değerlendirdiği açıklanmıştı, ama daha sonra konuyla ilgili bir gelişme yaşanmadı. Yaşanmaz da.

Tam tersine farklı bir gelişme yaşanmış, geçtiğimiz günlerde lideri Devlet Bahçeli’ye sahip çıkan ülkücü Alaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu’na küfürleri de basarak, tehditte bulundu.

Mafya lideri Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderdiği tehdit ve hakaret içerikli mesajında “Köpeklik yaptığın vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir potaya koyarsan hayatının en büyük hatasını yaparsın, ben yaşarken ölçündeki söylemlerinin dışına çıkarsan seni bakla kazığı ile tanıştırırım. Bak Kemal Kılıçdaroğlu, sana akıllı ol diyorum” ifadesini kullandı. Çakıcı devamında da kişisel Twitter hesabından şu sözleri sarfetti: “Çakıcı, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajla, “Bana bak dürzü, Saray diye ifade ettiğin o Külliye, devletimizin en üst makamıdır, millet adına devletin yanında olmak Sayın Bahçeli için bir yaşam tarzıdır. Bekçi kavramını farklı anlamda kullanmışsan köpeklik yaptığın vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir potaya koyarsan hayatının en büyük hatasını yaparsın ben yaşarken ölçündeki söylemlerinin dışına çıkarsan seni bakla kazığı ila tanıştırırım. Bak Kemal Kılıçdaroğlu, kitle psikolojisi ile sana hainler gaz verir, zorda yanında olmazlar. Onun için sana akıllı ol!!! diyorum”

Çakıcın daha da ağır sözler sarf ederek, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala üzerinden de saldırısına devam etti.

Ülküdaşlar birbirlerine sahip çıkıyor

            Faşist parti MHP’nin lideri Devlet Bahçeli yaptığı açıklamayla, Kılıçdaroğlu’na bu ağır sözlerle saldıran Alaattin Çakıcı’ya sahip çıkarak “Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır” ifadelerini kullandı. Bahçeli’nin, Çakıcı açıklamasında faşistdaşına tamamen sahip çıkışı şu gibi sözlerle devam etti:

“Elbette üzerine atılı suçların bedelini uzun yıllar cezaevinde kalarak ödemiş bir vatan evladıdır. Kılıçdaroğlu mafya arıyorsa, yeraltı dünyasının kanlı yüzlerini görmek istiyorsa el ele, gönül gönüle olduğu hainlere bakması, şayet onuru varsa nedamet duyması tavsiyemdir.

Kamuoyu nezdinde algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve yanında yöresinde yuvalanan işbirlikçilere cevabım şudur: 1-Alattin Çakıcı bir Ülkücü şehidimizin oğludur. 2- Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. 3- Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır…

Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’a hürmet ve hayranlığı bellidir. Soros’un tetikçisi ve tedarikçisi Osman Kavala’ya sevgi ve sempatisi bilinmektedir. Ellerinde Mehmetlerimizin kanı bulunan bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerle iç dışlı olduğu ise son derece berraktır…”

            Bahçeli ve ona bu konuda destek veren Tayyip Erdoğan sayesinde hapisten çıkan Çakıcı, kendilerine bu desteklerinden dolayı sürekli teşekkür etmeyi ihmal etmiyor. Çakıcı, hapisten çıktıktan sonra lideri Bahçeli’yi bizzat ziyaret de etmişti.

Geçtiğimiz Haziran ayında Bahçeli’yi ziyaret eden Çakıcı, ziyareti şöyle duyurmuştu: “Türk dünyasının ve Türk milletinin yaşayan efsanevi lideri, mensup olduğum camianın genel başkanı değerli ağabeyimi genel merkezimizde ziyaret ettim. Kendilerine ve Türk milletine saygılarımla arz ederim”

Devlet Bahçeli de 2018’in Mayıs ayında, Kırıkkale’deki T Tipi Cezaevi’nde hükümlü olarak yatarken rahatsızlanması üzerine Çakıcı’yı ziyaret etmişti.

Birbirlerine sahip çıkan faşistler liderler ve tetikçileri tarihin her döneminde vardı. Arada, dizginlerinden boşalanlarını hizaya getiren devlet, savunamayacakları kadar olanlarını ise bir müddet ya cezaevinde mifasir ediyor, ya da yurt dışında ikamet etmesini sağlıyor. Bir kısmına da yer altında kirli işlerini yaptırmaya devam ediyor. Bu her dönem böyleydi. Şimdi de bu şekilde devam ediyor.

Devlet-faşist hareket-mafya üçgeni sürekli işletildi ve bizim gibi ülkelerde sürekli bu şekilde çalışmaya da devam ediyor.

Türkiye’de de çek-senet mafyası başta olmak üzere, organize suçların her türlüsünü yapan ülkücü faşist hareket ve bozkurtlarına devlet bizzar göz yummakta, bu yoldan servet sağlamalarına ve “elemanlarını” artırmalarına müsaade etmekte. Her dönem olduğu gibi; ihtiyacı oranında kullanmaya devem ediyor ve edecek de.

Bir garip CHP tepkisi

Konu üzerine CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay dün TBMM’de yaptığı konuşmada “Herkesin bilmesini isterim ki CHP, kabadayılara pabuç bırakacak parti değildir” diyerek akıllara durgunluk veren, faşizm tehlikesini sürekli “yumuşatan” CHP, tarihten ders çıkarmayarak, dünyadaki “sosyal demokratlardan” farklı davranmamakta ısrar ediyor.

Bu tavrını sürekli faşistlerle işbirliği yaparak da sürdüren CHP, son seçimlerde faşistlerle oluşturduğu “Millet İttifakı” da bunun son örneklerinden. Daha önce, iktidara ortak oldukları dönemler de çok. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’lilerin faşist bozkurt işareti yapmaları da onları faşizmin gazabından kurtaramıyor, kurtaramayacak. Tarihte maalesef örneği çok.

Altay, TBMM’de yaptığı açıklamada güya Bahçeli’ye tepki gösteriyor ve Türkiye faşizminin klasik lideri Alpaslan Türkeş’in şu sözüne yer veriyor: “Ülkücüden mafya, mafyadan ülkücü olmaz”

Bunun tam tersi olduğunu yukarıda kısaca açıklamaya çalıştım. Uzatmaya bile gerek görmedim bu konuyu. Faşist ülkücü hareket mafya ilişkisi, iç içe girmiş olan kirli örgütlenmesini bilmeyen kesim yok.

Evet, vere vere Altay ancak bu kadar cevap verebiliyor. Adına ülkücü demeden eleştirdiği Çakıcı’ya bizzat en üst Türkiye faşizminin en üst kademesinden sahip çıkılırken, Altay hala “ülkücü güzellemesi” yapmakta.

Türkiye’de faşizmin ve organize suç örgütlülüğünün merkezi ülkücü hareket ve onların bozkurtlarıdır.

Tam da tek terk tüm Avrupa ülkelerinde yasaklanmaya başlanan faşist hareket “bozkurt hareketi”, yani ülkücü hareketi savunmak CHP’nin işi olmamalı. Burada da sorunun sadece CHP yönetiminde değil, bu şekilde yönlendirilen, eğitilen bu partinin tabanın büyük kesiminden de tepki gelmiyor ve gelmez de.

Evet size göre de kim haklı, ülkücü faşistine sahip çıkan Bahçeli mi, ülkücüleri şiirin göstermeye çalışan Altay mı?

Çakıcı-Bahçeli örneğinde olduğu gibi; faşist ülküdaşlar birbirlerine sahip çıkarken, CHP’li Altay’ın ülkücüleri aklaması, akıllara durgunluktur…

İnsanlık düşmanı olan faşizm ve mafya gibi onun beslemeleri dahil, bunların tümünü bizzat besleyen devlete karşı devrimci sosyalistlerin anti-faşist mücadelesi kesintisiz devam edecek. Tarihin hiçbir döneminde faşizm masum olmamış ve olmayacaktır…


Hüseyin Şenol – 20.11.2020

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑