Yaşam

Published on Ocak 10th, 2022

0

Devrimci bir yürek sustu, Hüseyin Narlı hayatını kaybetti

Türkiye Sosyalist hareketinin önemli isimlerinden CAN TV programcısı ve yorumcusu Gazeteci Hüseyin Narlı (Ökkeş Ünlübayır) dün akşam hayatını kaybetti.

Gazeteci Hüseyin Narlı’nın (Ökkeş Ünlübayır) hayatını yitirdiğine ilişkin haberi çalışma arkadaşları duyurdu.

Aynı zamanda Türkiye sosyalist hareketinin önemli isimlerinden olan Narlı, TV10 ve CAN TV kurucularındandı.

Çalışma arkadaşlarından Şiyar Munzur, “İnanılması kolay olmayan acı haber. Sevgili Hüseyin abiyi kaybetmişiz” mesajını paylaştı.

Munzur, “Türkiye’deki devrimci mücadelenin öncülerinden, 30 yıldır beraber çalıştığımız, bilgisinden, öncülüğünden, yol göstericiliğinden anbean yararlandığım, son 10 yıl içinde de TV10 ve CANTV kurucularından, programcılarından ve yol göstericisi bilge Hüseyin Narlı…. Çok üzgünüm” diye ekledi.

CAN TV, Twitter hesabında “TV 10 ve CAN TV’nin kurucularından ve programcılarından, her adımda emeği olan değerli dostumuz Hüseyin Narlı’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Işıklar içinde uyusun” dedi.

Mücadele arkadaşı Yeni Özgür Politika yazarı Suat Bozkuş, “Arkadaşım, kardeşim, yoldaşım Ökkeş Ünlübayır’ı (Hüseyin Narlı) kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Kör kurşunların, kara saplı bıçakların hep üstüne yürüdü. Hiç birine boyun eğmedi. Üç yıldır habis illete karşı umutla, vakarla mücadele etti ama gücü yetmedi. Başımız sağolsun.” mesajını paylaştı.

Mücadele ve çalışma arkadaşları haberi akşam saatlerinde sosyal medyadan duyurdu.

Suat Bozkuş  “Elli yıldır okul arkadaşlığı ve yoldaş olarak birlikte olduğum arkadaşım, kardeşim, yoldaşım Ökkeş Ünlübayır’ı (Hüseyin Narlı’yı) bugün akşam kaybettik. Üzüntüm sonsuzdur.

Her ölüm erkendir derler. Bu da çok erken ve acı bir ölüm oldu. Üç yıldır umutla süren direnişi maalesef acıyla sonuçlandı.

Canım yoldaşım, eliyle, diliyle, bileğiyle, beyniyle, yüreğiyle, kalemiyle her zaman devrimciydi.

“O mükemmel bir kafa
Mükemmel bir yürek,
Yumruklarıyla erkek
Gözleriyle çocuktu.
Hudutsuz ve Allahsız bir baştı o.
Yoldaştı o..”

Cenazesi ile ilgili olarak ailesi ve yoldaşları olarak bir netleşme olduğunda ayrıca yazacağım.

Hepimizin başı sağolsun.”

Şiyar Munzur “İnanılması kolay olmayan acı haber. Sevgili Hüseyin abiyi kaybetmişiz. Türkiye’deki devrimci mücadelenin öncülerinden, 30 yıldır beraber çalıştığımız, bilgisinden, öncülüğünden, yol göstericiliğinden anbean yararlandığım, son 10 yıl içinde de TV10 ve CANTV kurucularından, programcılarından ve yol göstericisi bilge Hüseyin Narlı…. Çok üzgünüm”

Şükrü Yıldız “Devrim ve sosyalizme olan inancını bir ömür yüreğinde taşımış, bu mücadelenin her alanında yer almış bir devrimci, Hüseyin abi aramızdan ayrıldı. Yolun açık olsun Hüseyin abi… Toprak seni incitmesin…

(Alevinet)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑