Basın-Yayın

Published on Ocak 9th, 2021

0

Avrupa Demokrat’a Facebook engeli

Bir çok devrimci-demokrat yayınlara olduğu gibi, Avrupa Demokrat’a yönelik saldırılar da devam ediyor. Facebook, sansür uygulayarak, sayfamıza ve editörlerine yasaklar getirdi.

En son Facebook tarafından, 2013’te katledilen üç Kürt kadın siyasetçi Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez paylaşımımız dün, paylaşımdan daha bir kaç dakika sonra yayından kaldırıldı.

Paylaşımın yayından kaldırmakla kalmayan Facebook, sayfamızı da kapatmakla tehdit etti. Sayfayı tamamen kapatmakla tehdit eden sosyal medya platformlarından Facebook, sayfa emekçilerini de aynı şekilde uyardı. Sadece uyarıyla kalmayan Facebook, Avrupa Demokrat’tan bazı arkadaşlarımızın kişisel hesaplarını 30 güne kadar süreli olarak kapatırken, bir arkadaşımızın ise sayfasını süresiz olarak kapadı.

Facebook’un sömürgecilere şirin görünme girişimi sınır tanımayarak, Avrupa Demokrat editörlerinin aktif olduğu sayfaları yönelik de tehdit savurarak, Bu tür paylaşımların devam etmesi durumunda, bu sayfaların da kapatılacağını iletti. Daha önceleri, önceden uyarıda bulunan Facebook, bu kez uyarıda dahi bulunma gereği duymadan, kararını iletti ve uygulamaya koydu.

Sayfa ve hesaplarını kapamakla, sınırlamakla tehdit eden Facabook yönetimine itirazımızı yaptık ve sonucu bekliyoruz.

Sonuç ne olursa olsun; antifaşist, anti sömürgeci yayın politikamızdan kesinlikle taviz vermeyeceğiz! “Avrupa Demokrat Sansüre İnat” sloganıyla yayın hayatına 10 ay önce başlayan ve takipçi sayısı bu kısa sürede 20 bine yaklaşan Avrupa Demokrat, özgür basın kavgasından taviz vermeyecek, bundan sonra da sansüre karşı mücadele devam edecek.

Kahrolsun sömürgeciler ve işbirlikçileri!


Paylaşımımızda yer alan yazı ve görseli aşağıda veriyoruz:

9 Ocak 2013’te Sömürgeci Devletin Ajanları Tarafından Paris’te Katledilen Kürt Kadın Hareketinin Unutulmaz Öncüleri Olan Sakine Cansız (Sara), Fidan Doğan (Rojbîn) ve Leyla Şaylemez (Ronahî) Halkların Bağımsızlık Mücadelesinde yaşıyor!

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑