Açıklama no image

Published on Aralık 6th, 2021

0

AvEG-Kon: Sosyalist gençlerin yanındayız! Young Struggle yalnız değildir!

AvEG-Kon, bugün yaptığı açıklamada, “Konfederasyonumuz olarak sosyalist gençlere yönelik bu sindirme saldırılarına karşı tüm devrimci parti, örgüt ve antifaşistleri Young Sturggle’ı sahiplenmeye çağırıyoruz.” dedi.

Açıklamayı aynen yayımlıyoruz:

SOSYALİST GENÇLERİN YANINDAYIZ!
YOUNG STRUGGLE YALNIZ DEĞİLDİR!

Almanya ve Türkiye kendi burjuva çıkarları söz konusu olduğunda çelişkilerine rağmen devrimcilere yönelik baskılarda ortaklaşıyorlar. Pandemi koşullarında toplumun tüm kesiminde ama özellikle gençlik kitleleri içinde geleceksizlik, işsizlik, eğitim alanındaki riskler büyüyor. Avrupa’da özellikle göçmen gençlere emperyalist-kapitalist devletler onurlu bir gelecek vaat etmiyorlar.

Sosyalist gençlik örgütü Young Struggle Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi Almanya’da da gençlik kitleleri içinde emperyalist-kapitalist sisteme karşı sosyalizm mücadelesi veriyor. İşçi-işsiz, öğrenci, göçmen ve genç kadınları sosyalist bir dünya için örgütlü mücadeleye çağıran Young Struggle dostların olduğu kadar düşmanın da ilgi alanında.

Almanya’da son günlerde Young Struggle üyelerine yönelik Alman istihbaratının sindirme ve korkutma çabalarının olduğunu sosyalist gençlerin yapmış olduğu açıklama ile öğrenmiş bulunmaktayız. Young Struggle üyesi gençler, evleri istihbarat tarafından aranarak, taciz ediliyor, “özel görüşmeler” için davet ediliyor ya da eylemlerde Young Sturggle bayrak ve sembolleri kriminalize edilmeye çalışılıyor.

Young Struggle dünyanın neresinde olursa olsun haksızlıklara, sömürgeci savaşlara, kadına yönelik şiddete, kapitalist sömürüye karşı ezilenlerin adaletini savunan sosyalist bir gençlik örgütüdür. Eylemlerinde ve açıklamalarında cins özgürlükçü, ekolojik, LGBTİ+ bireylerin haklarını savunan, öğrenci ve işçi-işsiz gençliğin geleceksizleştirme saldırılarına karşı gençlik kesimlerini örgütlü mücadeleye çağıran köklü bir örgüttür.

Emperyalist Alman devletinin sosyalist gençlere yönelik bu sindirme politikasının Türk devleti ile çıkar ortaklığının dışında düşünülemeyeceği ortadadır. Kürdistan ve Türkiye’deki faşist diktatörlüğe karşı olan direnişin en ön saflarında yer alan gençler ile Avrupa’daki gençlerin çıkarları ortak olduğunu biliyoruz. Enternasyonalizmin en değerli örneklerini yaratan Young Struggle sosyalizm için meşru mücadelesini büyüterek ilerleyecektir.

Young Struggle’ı Avrupa burjuvazisi gençlik kitleleri içinde kutup yıldızı olan Ivana Hoffmann’dan tanır. Young Sturggle Ivana’ların geride bıraktığı miras ile sosyalizm mücadelesini sürdüren bir gençlik örgütüdür.  Ne Alman devleti ne de onun iş birlikçisi sömürgeci faşist Türk devleti sosyalist gençleri bir adım geri attıramayacaktır.

AvEG-Kon olarak Alman devletinin Young Struggle’a yönelik sindirme saldırılarına karşı sosyalist gençlerin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

Konfederasyonumuz olarak sosyalist gençlere yönelik bu sindirme saldırılarına karşı tüm devrimci parti, örgüt ve antifaşistleri Young Sturggle’ı sahiplenmeye çağırıyoruz.
Gençlik gelecek, gelecek sosyalizm!


Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon)

06.12.2021

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑