..." /> ATİK: Hüseyin Şenol’a yönelik tehdit saldırısını kınıyoruz!

Faşizm

Published on Ekim 20th, 2021

0

ATİK: Hüseyin Şenol’a yönelik tehdit saldırısını kınıyoruz!


Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) tarafından yapılan açıklamada Hüseyin Şenol’a yönelik tehdit lanetlenerek “Faşizme, Emperyalizme, ırkçılığa ve her türden gericiliğe karşı haklı mücadelemiz çete tehditleriyle ve saldırılarıyla engellenemez!” dendi.


Avrupa Demokrat Haber Merkezi

ATİK tarafından yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz:

Hüseyin Şenol’a Yönelik Tehdit Saldırısını Kınıyoruz!

Avrupa Demokrat İnternet gazetesi ve Merhaba gazetesi yazarlarından Hüseyin Şenol’un posta kurusuna mermi bırakılarak tehdit edilmeye çalışılmıştır.

Son süreçte faşist TC’nin Avrupa’ya gönderdiği MİT elamanlarının olduğu defalarca basına yansıdı. Ayrıca kısa süre önce Düsseldorf’da bunlardan birisi silah, yüzlerce mermi ve 40 civarında isimle Göz altına alındı. Üzerinde çıkan isimlerin öldürmek için görev aldığı insanlara ait olduğu basında yayınlandı. Gene son süreçte bir çok gazeteci tehdit edilmiş ve bunlardan bir kısmı şiddete uğramıştır.

Diğer bir gerçeklik ise Almanya’da Nazi çetelerinin gizli silahlı örgütlenmelerinin de olduğudur. Bu çetelerin son yıllarda bir çok yerli ve göçmene yönelik silahlı saldırıda bulunduğu da bir gerçekliktir.

Hüseyin Şenol’a yönelik bu tehdidin bu gerçeklikten farklı değildir. Faşist çetelerin bu tür saldırıları ne ilktir, nede son olacaktır. Fakat hiç bir saldırı Hüseyin Şenol’un haklı mücadelesini engelleyemeyecektir. Çünkü faşizme, ırkçılığa ve her türden gericiliğe karşı mücadele haklı ve meşrudur engellenemez.

ATİK olarak; Hüseyin Şenol’a yönelik tehdit girişimini kınıyor ve Hüseyin Şenol’un yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Faşizme, Emperyalizme, ırkçılığa ve her türden gericiliğe karşı haklı mücadelemiz çete tehditleriyle ve saldırılarıyla engellenemez!

ATİK – Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu
20.10.2021

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑