Duyuru

Published on Ağustos 28th, 2021

0

ATİF Hamburg’tan panel: Göçün 60. yılında Almanya ve önümüzdeki Federal Seçimler

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF), 5 Eylül’de göçün 60. yılı ve genel seçimler üzerine panel düzenliyor. Panele konuşmacı olarak MLPD, Die Linke, DKP ve InterBündnis’ten temsilciler katılacak.

Avrupa Demokrat (Hamburg)

Almanya’nın 60 yıl önce farklı ülkelerle yaptığı İşgücü Antlaşması sonucu buraya gelen yüzbinlerce “misafir işçi,” günümüzde Almanya’nın siyasi ve toplumsal hayatında önemli bir yere sahiptir.

Uzun yıllar “misafir” gözüyle bakılan ve farklı yöntemlerle geldikleri yere geri gönderilmek istenen göçmenlerin artık buradaki toplumun bir parçası olduğu gerçeği inkar edilmeyecek kadar açık ve nettir.

Bir yandan kapitalist sistem tarafından sömürülen, öte yandan faşist ve ırkçı saldırılara maruz kalan göçmen işçi ve emekçiler 60 yıl süre zarfında ciddi bedeller ödediler.
Her seçimde olduğu gibi, bu seçimlerde de başta AfD olmak üzere, bir çok faşist Parti tarafından hedef gösterilen Göçmenler yaşamın bir çok alanında yer almaktadır.

Göçün 60.yılında göçmenlerin durumu, hakim sınıfların göçmenlik konusundaki politikalarını ve önümüzdeki federal seçimi tartışmak istiyoruz.
Tüm duyarlı yerli ve göçmen emekçileri Panelimize katılmaya, bu gündemleri bizimle birlikte tartışmaya çağırıyoruz.

(ATİF Hamburg)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑