Almanya

Published on Haziran 20th, 2021

0

17’ler katledilişilerinin 16. yılında Hamburg’ta anıldı!

Almanya`nın Hamburg kentinde AKM lokalinde MKP kadro ve üyeleri olan 17`ler katledilişlerinin 16. yılında yapılan bir etkinlikle anıldılar.

Devrim şehitleri ve 17 ler için yapılan saygı duruşu ardından yapılan etkinlikte, Türkiye’nin bugünkü süreci, 68 dönemi 15- 16 Haziran Büyük işçi direnişi ve Mercanlar`da ölümsüzleşen 17 ler ile ilgili konuşmalar ve değerlendirmeler yanında, birlikte mücadele cephesi ve  HBDH konusuna değinildi.

Sınıf Teorisi tarafından düzenlenen etkinlike Atılım ve DTKM temsilcisi konuşmacı olarak yer aldı. Kuzey Almanya Partizan ise etkinliğe bir mesaj sundu.

Panel de okunan mesajda şunlara değinildi.

17 Haziran 2005 tarihinde Dersim-Mercan`larda ölümsüzleşen 17’leri Anıyor ; Anma etkinliğinde bulunan tüm devrimci dostları ve emekçileri, Partizan olarak devrimci duygularımızla selamlıyoruz !
Bundan 16 yıl önce faşist Türk devletinin kapsamlı saldırıları sonucu seçkin MKP kadro ve üyeleri  olan17 devrimci arkadaşımız katledildi.
Faşist Türk devleti, her milliyetten emekçi halkımızın  devrimci öncülerini katlederek ve devrimci kuvvetlerini yok ederek barbar, faşist sistemini ayakta tutmaya çalışıyor.
Paramaz`lardan başlayan ve en son Deniz Poyraz`la devam eden faşist devlet eliyle veya  yönlendirmesiyle işleneen  siyasi cinayetler ile faşist diktatörlük ömrünü uzatmaya çalışıyor.
Kuruluşundan bu yana tarihi katliam, soykırım, işkence, idam, baskı olan ve günümüzde de devam eden  faşist saldırıların,  faşist diktatörlüğün yıkılmadan ortadan kalkmayacağını biliyoruz!
Miras aldığı gelenek ve kuruluşundan bu yana  her milliyetten halkımıza ve Kürt ulusunun varlığına tahammülü olmayan, çeşitli tarihlerde Kürtleri katliam ve kıyımlara uğratan; her yıl “bitireceğiz” naralarıyla yola çıkıp Kürt ulusunun meşru silahlı mücadelesi karşısında acze düşen; demokratik alanda “seçilseler bile kayyum atayacağız” pişkinliğiyle tehdit eten, şoven propaganda dalgasıyla her fırsatta HDP’yi  ve devimci, komünist güçleri hedef gösteren ilhakçı faşist diktatörlükten  ve faşist gerici hakim sınıflardan hesap sormak için her alanda mücadeleyi yükseltmeliyiz.
Faşist devletin zoruna karşı, devrimci zoru ve halk savaşını sürdürmek, yenile yenile yenmesini öğrenme bilinciyle, MLM bilimin ışığında, komünist önder Kaypakkaya yoldaşın gösterdiği doğrultuda ısrarla gerilla savaşını yükseltmek başarının ve kazanmanın teminatıdır.
Türk Devletinin yıkılarak her milliyetten halkımızın özgürleşmesi için sürdürdürülen devrimci mücadele de  inançları ve hedefleri için korkusuzca bedel ödeyen 17’leri anıyoruz !  
Ölümsüzlüklerinin 16’ıncı yıldönümünde yeni demokratik devrim, sosyalizm ve komünizm için sürdürdüğümüz devrimci mücadelemizde  yaşayacaklardır! “ denildi.

Sinevizyon gösterimi ve şiir dinletisinin olduğu etkinlik, Panel sonrası sorulan sorulara cevaplar verilmesiyle  bitirildi.

(AHM- Hamburg)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑