Basın-Yayın

Published on Ekim 21st, 2021

0

Xeta Sor: Hüseyin Şenol’a yönelik alçak ve korkakça yapılan tehdit girişimini kınıyoruz!

Yazarımız Hüseyin Şenol’a yönelik tehdit Xeta Sor tarafından da kınandı.


Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Xeta Sor’un konuya ilişkin Türkçe, Almanca ve Kürtçe açıklamasını aşağıda veriyoruz.

Hüseyin Şenol’a Yönelik Alçak ve Korkakça Yapılan Tehdit Girişimini Kınıyoruz!

Ikçılıĝa, ayrımcılıĝa ve faşizme karşı tavizsiz duruşu ve 40 yıllık devrimci mücadelesiyle tanıdıĝımız, her zaman tereddütsüz Kürd halkının ve Kürdistan’ın özgürlük mücadelesinin omuz başında duran, Avrupa Demokrat İnternet gazetesi ve Merhaba gazetesi yazarlarından Hüseyin Şenol dostumuz’un posta kutusuna mermi bırakılmıştır.

Hüseyin Şenol, yürüttüĝü çalışmalarıyla bazı faşist, ırkçı ve karanlık odakların tekerine çomak sokmuş olmalı ki, böyle bir tehditle korkutulmak istenmiştir. Bu karanlık odakların sadece tehditle yetinmeyerek daha ileri gittiklerini biliyoruz. Paris te Türk devletinin bir ajanı tarafından katledilen Kürdistanlı üç kadın aktivisit, Erk Acarer’e yönelik saldırı ve sık sık basına yansıyan ölüm listeleri Türk devleti ve onun uzantılarının tehditlerini ciddiye almamızı gerektirmektedir. Ha keza, Alman ırkçı ve faşist örgütlerininde işlediĝi cinayetler ve katliamlar, onların da bu türden alçakça saldırı planları yapabilceklerini de unutmamamız lazım..

Hüseyin Şenol’a yönelik bu tehdit tekil bir olay değildir. Faşist ve ırkçı odakların bu tür saldırıları ne ilktir, nede son olacaktır. Fakat hiç bir saldırı ve tehdit bizlerin haklı mücadelesini engelleyemeyecektir.

Xeta Sor olarak; Hüseyin Şenol dostumuza yönelik tehdit girişimini kınıyor ve Hüseyin Şenol’un yanında olduğumuzu belirtiyoruz.

Bu saldırı ve tehditler hepimize yöneliktir. Bütün anti faşist insanlar ve kurumlar olarak, sesiz kalmamalı, tepkimizi ortaya koymalı ve hukuki süreçlerin takibinde ısrarlı olmalıyız. Alman devleti ve güvenlik makamlarını da, bu tehdit ve saldırıları ciddiye alıp, sorumluları ortaya çıkarmak için gerekli çabayı göstermeye ve tehdit altındaki anti faşist dostlarımızın can güvenliklerini saĝlamak için her tür tedbiri almaya çaĝırıyoruz.

Birimize yapılan saldırı hepimize yapılmıştır!
Faşizme Karşı Omuz Omuza!

Xeta Sor

20.10.2021


Wir verurteilen den hinterhältigen und feigen Drohversuch gegen Hüseyin Şenol!

Im Briefkasten unseres Freundes Hüseyin Şenol, einem der Autoren der Internetzeitung Avrupa Demokrat und der Zeitung Merhaba, der für seine kompromisslose Haltung gegen Terrorismus, Diskriminierung und Faschismus sowie für seinen 40-jährigen revolutionären Kampf bekannt ist und welcher immer ohne zu zögern an der Seite des kurdischen Volkes und des Freiheitskampfes Kurdistans steht, wurde als Drohung eine Kugel im Briefkasten hinterlassen.

Hüseyin Şenol muss mit seiner Arbeit einige faschistische, rassistische und dunkle Kreise gestört haben, da er von einer solchen Bedrohung eingeschüchtert werden sollte. Wir wissen, dass diese dunklen Brennpunkte nicht allein mit der Bedrohung zufrieden sind auch und weitergehen können. Drei Aktivistinnen aus Kurdistan, die von einem Agenten des türkischen Staates in Paris ermordet wurden, der Anschlag auf Erk Acarer und die häufig in der Presse auftauchenden Todeslisten fordern von uns, die Bedrohungen durch den türkischen Staat und seine Handlanger ernst zu nehmen . Ebenso sollten wir nicht vergessen, dass auch Morde und Massaker deutscher rassistischer und faschistischer Organisationen begangen werden und dass sie solche verabscheuungswürdigen Angriffe planen können.

Diese Bedrohung für Hüseyin Şenol ist kein Einzelfall. Solche Angriffe faschistischer und rassistischer Brennpunkte sind weder die ersten noch werden sie die letzten sein. Aber kein Angriff oder keine Drohung wird unseren gerechten Kampf verhindern können.

Als Xeta Sor; verurteilen wir den Drohversuch gegen unseren Freund Hüseyin Şenol und erklären, dass wir zu Hüseyin Şenol stehen.

Diese Angriffe und Drohungen richten sich gegen uns alle. Als antifaschistische Menschen und Institutionen dürfen wir nicht schweigen, wir müssen unsere Reaktion zeigen und darauf bestehen, dass die rechtlichen Prozesse befolgt werden. Wir fordern die deutschen Staats- und Sicherheitsbehörden auf, diese Bedrohungen und Angriffe ernst zu nehmen, die notwendigen Anstrengungen zu unternehmen, um die Verantwortlichen aufzudecken und alle Vorkehrungen zu treffen, um die Sicherheit unserer bedrohten antifaschistischen Freunde zu gewährleisten.

Ein Angriff auf einen von uns, wird auf uns alle verübt!
Solidarität gegen den Faschismus!

Xeta Sor

20.10.2021


Em Hewldana Tirs û Xofê ya Li Dijî Huseyîn Şenol Şermezar Dikin!


Guleyek di qutiya nameya hevalê me Huseyîn Şenol de, ku yek ji nivîskarên rojnameya Avrupa Demokrat a Internetnternetê û rojnameya Heval ye, ku bi helwesta xwe ya bê tawîz a li dijî terorîzm, cudakarî û faşîzmê û bi têkoşîna xwe ya şoreşgerî ya 40 salî tê nasîn, ma. yê ku her tim li kêleka gelê Kurd û têkoşîna azadiya Kurdistanê bê dudilî disekine.
Huseyîn Şenol bi karê xwe ve divê hin derdorên faşîst, nijadperest û tarî xistibe nav xwe, ji ber ku mebest jê ew bû ku bi gefek wiha bitirse. Em dizanin ku ev fokusên tarî bi gefxwarinê tenê têr nabin û pêş de diçin. Sê jinên têkoşer ên ji Kurdistanê, ku li Parîsê ji aliyê ajanekî dewleta Tirk ve hatin qetilkirin, êrîşa li dijî Erk Acarer û lîsteyên mirinê yên ku gelek caran di çapemeniyê de cih digirin, ji me dixwazin ku em gefên dewleta Tirk û dirêjkirinên wê cidî bigirin. . Bi vî rengî, divê em ji bîr nekin ku kuştin û komkujiyên ku ji hêla rêxistinên nîjadperest û faşîst ên Alman ve hatine kirin, û ew dikarin van êrişên hovane plan bikin.
Ev tehdîda li ser Huseyîn Şenol ne bûyerek yekane ye. Suchrîşên bi vî rengî yên fokîstên nîjadperest û faşîst ne yên pêşî ne û ne jî yên dawîn in. Lê tu êrîş û gef wê nikaribe pêşî li têkoşîna me ya dadmend bigire.
Wek Xeta Sor; Em hewldana gefxwarinê ya li dijî hevalê Huseyîn Şenol şermezar dikin û diyar dikin ku em li cem Huseyîn olenol in.
Ev êrîş û gef li me hemûyan tê kirin. Weke hemû gel û saziyên li dijî faşîzmê divê em bêdeng nemînin, bertekên xwe nîşan bidin û bi israr li pey pêvajoyên hiqûqî bin. Em bang li rayedarên dewlet û ewlekariyê yên Elman dikin ku van gef û êrîşan cidî bigirin, ji bo eşkerekirina berpirsyaran hewlên pêwîst bidin û ji bo ewlehiya hevalên me yên antî-faşîst ên di bin gefê de ne her tedbîrekê bigirin.
Anrîşek li ser yekî ji me li ser me hemûyan hatiye kirin!
Li dijî faşîzmê hevgirtin!
Xeta Sor
20.10.2021

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑