Avusturya

Published on Ekim 1st, 2022

0

Viyana’da anma

Rojava’da ölümsüzleşen Metin Dicle ve Ferhat Erebo Viyana’da Demokratik Kürt Toplum Merkezinde (DKTM) yapılan etkinlikte anıldı.

16 Eylül’de sömürgeci Türk devletinin suikast saldırısı sonucu ölümsüzleşen Metin Dicle ve Ferhat Erebo (Şenol Sağaltıcı ve Ümit Tekin) Viyana’daki etkinlikte anıldı. MLKP taraftarlarının örgütlediği anma DKTM salonunda yapıldı.

Metin Dicle, Ferhat Erebo, Mersin’de fedai eylem gerçekleştiren kadın gerillalar Sara ve Ruken şahsında tüm devrim ve sosyalizm şehitleri anısına yapılan saygı duruşu ile başlayan etkinlik sinevizyon gösterimi ile devam etti.

MLKP MK açıklamasının okunması ardından yapılan konuşmada, faşizme karşı mücadelede ezilenlerin şiddetinin meşru olduğu, faşizmin ancak böyle dize getirilebileceği ve özgürlüğün bu yolla kazanılabileceği belirtildi.

MLKP Kürdistan’ın yayınladığı açıklamanın okunmasının ardından konuşma yapan MKP temsilcisi, MLKP savaşçılarını anarak birleşik mücadeleyi büyütme mesajı verdi. PYD adına yapılan konuşmada ise enternasyonalizmi büyüten ve insanlık değerleri için savaşanların unutulmaması ve onların mücadele mirasının büyütülmesi gerektiği ifade edildi. FEYKOM adına konuşan temsilci tüm şehitleri anarak onların hedeflerini gerçekleştirerek ancak anılarına bağlı kalınabileceğini ifade etti.

Anma etkinliği “Şehid namırın!” sloganıyla son buldu.

(Atılım – Viyana)

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑