Sosyal Medya

Published on Şubat 7th, 2022

0

Vartolu yardımseverlerden onlarca üniversite öğrencisine burs

 “Dünya Varto Gımgım” adlı Facebook grubunun girişimiyle, Muş’un Varto ilçesi nüfusuna kayıtlı 65 üniversite öğrencisine, DVG tarafından burs verilmeye başlandı. -FOTO GALERİLİ-

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

“Gençlerimiz Geleceğimizdir” projesine dostların ve vatandaşların desteğiyle Varto nüfusuna kayıtlı ve çeşitli üniversitelere giden 65 öğrenciye ayda 300 TL burs verilmeye başlandı.

Burs katkısı alan öğrenciler ise yapılan anlamlı katkılardan dolayı DVG Ailesine çok anlamlı ve Duygusal mesajlarla teşekkür ettiler.

Dünya Varto Gımgım Grubu

Dünya Varto Gımgım Grubu’nu kuranlar kendilerini şöyle anlatıyorlar:

“Bu ismi bir yerlerde okuduğunuzda, sadece bir sosyal medya sayfası olarak algılamayın. Bu kurum Sosyal medya sayfasından daha fazlasıdır ve daha fazlasını hak ediyor diye düşünüyoruz.

Yaklaşık bir yıl önce “Vêşan Têşan” tarafından kurulan bu platform bugün yaklaşık 17 Bin insanımıza kavuşmuş bulunmaktadır. Hem dünyadan hem ülkeden ve hem de Varto’dan haber ve paylaşımları ile her gün daha da büyümektedir.

Bizler Bu platforma STK ve yardım kurumu da desek, Bu Canlar kendilerini Varto Sevdalıları diye adlandırıyorlar. En iyi örneği, 4. Eylül 2021de Eş başkanlar ve yönetimle alınan bir kararla, GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR, şiarı ile anne babası vefat eden, aile durumu iyi olmayan Vartolu üniversiteli gençlere Burs verme kararı alındı. 5 kişiden oluşan bir komisyon kuruldu. Çok ince eleyip sık dokuduktan sonra 41 kız, 24 erken öğrenciye burs verme kararlaştırıldı. Güvenip bağış yapan dost ve canlara Bu öğrencilerin listesi, istediklerinde takip edilmek için sunuldu ve  Dostlara birde Sertifika verildi.

30 Ocak günü bir canlı yayında üniversite adı ve öğrencilerin Sadece ön isimleri ve gittikleri Universite  açıklandı. Yaptığımız, yapacaklarımızın teminatıdır,  şiarı ile bildirildi. Evet DÜNYA VARTO GIMGIM Yöneticilerinin bundan sonra daha büyük projelere adını yazacaklarına güvencemiz sonsuzdur. Bundan dolayı bu sayfaya hepimiz daha kararlı bir şekilde destek sunmanın bilinciyle Kendilerine başarıların devamını canı gönülden isteriz. İyi ki varsınız iyi ki böyle bir platforma bizleri kavuşturdunuz…

Facebook Dünya Varto Gımgım sayfası Yönetimi

Eş Başkanlar:

Veşan Teşan

Berna Güzel gündüz

Sayfa sözcüsü:

Hıdır Aras

Burs komisyon başkanı:

Eren Yoloğlu

Yöneticiler:

Feyyaz Brusk

Müge Duman

Evin Kıraç

Filiz Bozkurt

Nurgül Altun

Medeni Sönmez

Delal Bozkurt

Grubun sosyal medya adresi şöyle:

https://www.facebook.com/groups/797460161053801/?ref=share_group_link

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑