Irkçılık

Published on Mayıs 19th, 2022

0

Ulusal faşizmin resmidir: CHP’li Özcan, düşmanlığı körüklemeye devam ediyor

Irkçı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehirdeki bilboardlara astırdığı ilanlarla mülteci karşıtı söylemlerine devam ediyor. Özcan, daha önce de pek çok kez mültecileri hedef almış ve bu yüzden kamuoyundan ciddi tepki toplamıştı.

CHP’li Bolu Belediyesi, ırkçı faşist Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla şehirde bulunan bilboardlara Türkçe ve Arapça ilanlar asılarak mültecileri hedef aldı. Özcan, daha önce de mülteci düşmanı açıklamaları ve mültecilere dönük belediye hizmetlerinin ekstra ücretlendirilmesi uygulamalarıyla fazlasıyla tepki toplamıştı.

Siyasi iktidar ve düzen muhalefeti göçmen ve mültecilere yönelik nefret politikalarını körüklemeye devam ederken, asılan ilanlar bunun son örneği oldu. İlanda, “Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yıllardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” ifadelerine yer verildi.

Tanju Özcan, imzasının yer aldığı ilanları sosyal medyadan paylaşarak, “Türkçe defalarca yazdık söyledik. Anlamadılar. Biz de hem iktidarın hem istilacıların anlayacağı dilden yazdık. Yeter artık” ifadelerini kullandı. (ETHA / Avrupa Demokrat)

Tags: , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑