Almanya

Published on Haziran 18th, 2022

0

Ulm’da işgale karşı eylem

Almanya’nın Ulm kentinde, Avrupa Demokratik Güç Birliği (ADGB) tarafından gerçekleştirilen gösteriyle Kürdistan’a yönelik işgal saldırıları protesto edildi. Eyleme yönelik faşist provokasyon boşa çıkarıldı.

Avrupa Demokrat (Ulm)

Eylemde yapılan konuşmalarda, Türk devletinin Kürdistan’da bir soykırım politikası uyguladığı ve buna Avrupa Birliği (AB) emperyalist devletlerinin destek sunduğuna dikkat çekildi. “Rusya’nın Ukrayna işgaline adeta savaşı göze alarak açıktan tutum alan Avrupa hükümetleri Türkiye’nin kimyasal silahlar kullanarak savaş suçu işlemesine gözlerini kapatıp dilsizleşebiliyorlar” denildi.

“İşgale karşı Kürdistan’ı savunuyoruz” mottosuyla düzenlenen eylemde işgal karşıtı bildiriler dağıtıldı, konuşmalar yapıldı. “Faşizme karşı omuz omuza”, “Türkiye Kürdistan’dan defol”, “Yaşasın Enternasyonal dayanışma” sloganları atıldı. “Türk Ordusu Kürdistan Defol” ve “Defend Rojava” pankartları ile, kurum bayrakları da açıldı.

ADGB’nin kentte bulunan bileşenlerini AGİF, ATİF, ADHF ve KON-MED’in yanı sıra Marksist-Leninist Parti Almanya (MLPD)’de de eyleme destek vererek, temsilcisi bir konuşma da yaptı.

Türk faşistleri tarafından gerçekleştirilen provokasyon girişimleri, devrimcilerin ve yurtseverlerin kararlı duruşuyla boşa çıkarıldı.

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑