Türkiye

Published on Ocak 26th, 2022

0

Uğur Özkan şahsında Suruç şehitleri hedef alındı

Vatan Partisi ve TGB, Suruç Katliamı’nda ölümsüzleşen Uğur Özkan anısına açılan çocuk evini hedef gösterdi. Suruç Aileleri İnisiyatifi yaptıkları açıklamada Uğur Özkan üzerinden düşmanlığı körükleyen Vatan Partisi’ne karşı tüm kamuoyunu Suruç şehitlerini sahiplenmeye çağırdı.

Vatan Partisi ve TGB, Suruç Katliamı’nda ölümsüzleşen Uğur Özkan anısına Bahçelievler’de açılan çocuk evini hedef gösterdi.

Suruç Aileleri İnisiyatifi yaptığı açıklamada, Vatan Partisi’nin basında ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla Uğur Özkan üzerinden saldırganlığı ve düşmanlığı körüklediğine dikkat çekti. Suruç aileleri, yıkılmış bir kenti yeniden inşa etmek ve bölge halkına insani yardım götürmek için yola çıkan evlatlarının IŞİD çeteleri tarafından vahşice katledildiğini ve yapılan katliamın bütün kamuoyunca lanetlendiğini ifade etti.

Vatan Partisi’nin Suruç’ta katledilen Uğur Özkan şahsında Suruç şehitlerini hedef aldığını belirten aileler, savaşa karşı barışın sesi olan evlatlarının bugün düşmanca hislere alet edilmek istendiğini vurguladı. Vatan Partisi’nin hedefleştirdiği paylaşımların 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününde, Çocuk Hakları Evrensel Beyannamesi’nden yapılan paylaşımlar olduğunu kaydeden aileler, bu zihniyetin hak denilen yerde terör söylemi, hak örgütlerini de terör örgütü olarak gördüğüne işaret etti.

Aileler açıklamada “Vatan Partisi siyasi emelleri için çocuklarımızı hedef haline getirmekten vazgeçmeli, Uğur Özkan çocuk evini hedef gösteren, 27 Ocak tarihinde yapmak istedikleri eylemden vazgeçmelidir. Suruç’ta katledilen evlatlarımızın yoldaşlarını ve duyarlı kamuoyunu bu saldırganlığa karşı Suruç’ta ölümsüzleşen 33 düş yolcumuzu sahiplenmeye çağırıyoruz” dedi.

(Etha)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑