Hindistan

Published on Ocak 26th, 2022

0

TSP: Hindistan’daki hasta tutsaklara özgürlük!

Tutsakların Sesi Platformu (TSP) yaptığı açıklamayla, Hindistan’daki tutsaklar için özgürlük çağrısında bulundu.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

TSP tarafından yapılan açıklama şöyle:

HİNDİSTAN’DA HASTA TUTSAKLARA ÖZGÜRLÜK!

Tarih boyunca hakim sınıflar ezilen sınıfların mücadelelerini engellemek için; her türlü baskı ve katliamlarının yanında, başta mücadelenin öncüleri olmak üzere, onları tutsak ederek, uzun yıllar hapishanelerde tutmuşlardır. Günümüzde ise dünyanın her yerinde emekçilerin, işçi sınıfının ve ezilen ulusların başta öncüleri olmak üzere uzun süreli tutsak etme politikalarını faşist ve gerici rejimler sürdürüyorlar.

Hindistan’da faşist Modi rejimi, gelişen emekçi köylülüğün mücadelesi başta olmak üzere, mücadele sürdüren tüm güçlere karşı topyekün katliamcı bir saldırı başlatmış bulunuyor. Faşist Türk devletinin Kürt Özgürlük Mücadelesine yönelik başlatmış oluğu çökertme planının bir benzeri olan, Prhar-3 adını verdiği, HKP(M) karşı Eylül ayından itibaren katliamcı bir operasyon başlatan Modi faşist rejimi, 3 Kasım’da, aralarında MK üyesi Milind Bapura olmak üzere, 27 gerilla hunharca katletti. 11 Kasım 2021’de ise iki MK üyesi 76 yaşındaki Kisan Da ve 60 yaşındaki Sheela Marandi, çok sayıda başka yoldaşlarıyla birlikte tutsak edildiler. Başlatılan bu saldırı çok kapsamlı bir saldırıdır. Aynı tüm faşist rejimlerde benzeri olan, çocukların katledilmesinden tutalım da mezarlara yönelik saldırılar da olmak üzere çok vahşice kapsamlı saldırılardır.

Kisan Da değişik hastalıklardan tedavi görürken tutsak edilmiştir. Hapishanede ise tedavisi engellenmiş bulunmaktadır. Yine kadın önderlerinden olan Sheela Marandi’nin de hastalıklarından dolayı tedavi görmesi zorunludur. Bu tedavi dışarda ancak uzman doktorların denetiminde yapılabilir. Hindistan’da başlatılan, Kisan Da ve Sheela Marandi’niye özgürlük ve diğer tüm politik tutsaklar için hapishane koşullarının düzeltilmesi kampanyasını Tutsakların Sesi Platformu (TSP) olarak destekliyoruz. Bu amaçla Ocak ayının son haftası Avrupa çapında Hindistan Büyük Elçilikleri önünde, Kisan Da ve Sheela Marandi’nin serbest bırakılmalarını, tüm politik tutsakların koşullarının düzeltilmesi için, Faşist Modi rejimini protesto ve teşhir edilmesi eylemlerinin örgütlemesi çağrısında bulunuyoruz. Tüm örgüt ve kişilerin düzenlenecek eylemlere katılmaları ve enternasyonal dayanışmayı yükseltmelidirler.

KİSAN DA VE SHEELA MARANDİ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

TÜM POLTİK TUTSAKLARA ÖZGÜRLÜK!

Tutsakların Sesi Platformu (TSP)

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑