ABD

Published on Eylül 28th, 2020

0

Trump 10 yıldır hiç vergi ödemedi

ABD’nin prestijli gazetelerinde New York Times, Başkan Trump’ın 10 yıl boyunca hiç vergi ödemediğini, 2016 ve 2017 yıllarında ise yalnızca 750’şer dolar vergi ödediğini yazdı.

ABD medyası, ABD Başkanı Donald Trump’ın geçmiş vergi borçlarına ilişkin haber yayınladı. ABD Başkanı Donald Trump’ın uzun süredir tartışma konusu olan vergi kayıtlarını ele geçirdiğini belirten New York Times, Trump’ın ödemesi gereken milyonlarca dolar borcu olduğu ve mülklerinin zarar ettiğini iddia etti.

‘10 YIL HİÇ VERGİ ÖDEMEDİ‘

DHA’nın aktardığına göre ABD Başkanı Trump’ın şirketlerinin zararının karından daha fazla olduğu gerekçesiyle 10 yıl boyunca hiç vergi ödemediği iddia edilen haberde, 2016 ve 2017 yıllarında ise sadece 750’şer dolar vergi ödediği belirtildi.

HABER ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPAN TRUMP NE KADAR VERGİ ÖDEDİĞİNİ AÇIKLAMADI

ABD Başkanı Trump ise New York Times’ın haberini yalanlayarak ”Tamamen uydurma haber” ifadelerini kullandı. Ne kadar vergi ödediği yönündeki soruları yanıtlamayan Trump, vergi beyanının şu an denetimde olduğunu ve denetimin tamamlanmasının ardından vergi kayıtlarını açıklayacağını kaydetti.

(artı gerçek)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑