Türkiye

Published on Haziran 5th, 2022

0

Tribün lideri uzun namlulu silahla öldürüldü

İzmir’de bir otomobile uzun namlulu silahla ateş açıldı. Saldırıda, Karşıyaka tribün liderlerinden ‘Dobo Metin’ lakaplı Metin Arslan öldürüldü.

İzmir’in Konak ilçesinde Metin Aslan ve Mehmet Ali Oğuz’un içinde bulunduğu 35 AIT 325 plakalı otomobile, Güzelyalı civarında başka bir otomobilden ateş açıldı. Uzun namlulu silahla gerçekleştirilen saldırıda, araçtaki 2 kişi ağır yaralandı.

AA ve DHA’nın haberlerine göre, yaralılardan Aslan, 112 Acil Servis ekiplerince İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Oğuz ise Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralı Metin Aslan müdahaleye rağmen kurtarılmadı. Mehmet Ali Oğuz’un da hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

GEZİ PROTESTOSUNDA GÖZALTINA ALINMIŞTI

İnciraltı semtindeki bir düğünden döndüğü öğrenilen Karşıyaka’nın tribün liderlerinden olan Metin Aslan (Dobo Metin), Altar Toker ile İzmir’deki Gezi Parkı protestoları sırasında polise mukavemette bulundukları iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Demokratik tepkilerini ortaya koyduklarını dile getiren Aslan ve Toker, ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı. (Duvar)


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑