Kültür-Sanat

Published on Ekim 27th, 2021

0

TKM 45. Yıl Şöleni için yoğun çalışma başlatıldı

“Ulm Halk Ocağı’ndan Tohum Kültür Merkezi’ne Bu Tarih Bizim” şiarıyla Tohum Kültür Merkezi’nin 4 Aralık’ta gerçekleştirilecek 45. Yıl Gecesi için yoğun çalışma için start verildi.

Avrupa Demokrat (Ulm)

            Ulm ve geniş çevresinin en köklü Türkiyeli göçmen örgütlenmelerinde olan, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF)’e bağlı Tohum Kültür Merkezi (TKM) Ulm 45. yılını büyük bir şölenle kutlayacak. Zengin programın hazırlandığı 4 Aralık’ta gerçekleştirilecek gece için, dernek üye ve yönetimi yoğun çalışma sürdürmeye başladı. Gecenin afiş, bildiri ve bilet çıktı.

            Sanatçı Efkan Şeşen’in yanısıra, Grup Umada Haykırış, Onur Olgun, Aytül & İbrahim’in sahne alacağı etkinlikte, TKM tarihini anlatan sinevizyon gösterimi de yapılacak. Şölen, Weinberg Weg 40-42, 89075 Ulm adresinde bulunan Mehrzweckhalle’de, pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilecek.  45. Yıl Şenliği’nin hazırlığı için çok sayıda dernek üye ve dostuyla gerçekleştirilen ilk geniş hazırlık toplantısı sonrası, yönetim kurulu ve tertip komitesi tarafından şu açıklama yapıldı:

            “Ulm halk Ocağı’ndan Tohum Kültür Merkezi’ne Bu Tarih Bizim Gecesi İçin Çağrımızdır!

Tohum Kültür Merkezi’nin 45. Yılını kutladığımız bu anlamlı kesit, başta kurucu üye, üye ve dostlarımızın katkılarıyla bugüne taşındı.

TKM 45 yıllık anti-faşist, anti-emperyalist duruşu, emekten yana göçmenlerin sesi olma mücadelesine hiç bir zaman ara vermedi.

Ulm alanında devrimci, demokrat, yurtsever göçmen kitlesinin ırkçı ve faşist güçler karşısındaki mevzisini 45. yılında da daha ileriye taşıyalım.

Düzenlenecek olan 45. Yıl Gecesi için Tohum Kültür Merkezi’nde düzenlenen  kitlesel kahvaltının  ardından üye ve dostlarıyla yapılan toplantıyla start verildi. Alan ve bireylere bilet, afiş ve el ilanları verilerek, umutla, coşkuyla ve sahiplenme bilinciyle çalışmalar başlatıldı.

Birlikte daha güçlüyüz.”

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑