Faşizm

Published on Ocak 9th, 2022

0

TİP Diyarbakır İl Başkanı Sargın’a bıçaklı saldırı

TİP Diyarbakır İl Başkanı Salih Sargın, ülkücülerin bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırıya ilişkin yapılan basın açıklamasında “Kimseden korkmuyoruz” denildi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Diyarbakır İl Başkanı Salih Sargın, Perşembe akşamı merkez Kayapınar ilçesindeki evine gittiği saat 22.00 sıralarında, evinin önünde pusu kuran iki kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

Bacağına 3 bıçak darbesi alan Sargın’ın karşılık vermesiyle, saldırganlar olay yerinden kaçtı. Olayda hafif yaralanan Sargın, saldırganların ülkücü olduğunu, partisinin gençlik yapılanmasıyla aralarında daha önce tartışma çıktığını ve kendisinin de sosyal medya yaptığı paylaşımlar nedeniyle yapıldığını düşündüğünü ifade etti.

Sargın, saldırı sırasında saldırganların “Konuşmalarına dikkat et, bir dahaki sefere seni öldürürüz” tehditlerinde bulunduğunu aktardı.

‘Kimseden korkmuyoruz’

Olaydan bir gün önce takip edildiğini kaydeden Sargın, saldırının korkutma amacını taşıdığını vurgulayarak, “Bu yolca çıktığımızda bu saldırıların olabileceğini biliyorduk. Kimseden korkmuyoruz. Ancak gece pusu kurup önümüze çıkabiliyorlar” dedi.

Sargın’ın saldırıya uğramasına ilişkin partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı da açıklama yaptı. Yenişehir ilçesi Ofis Semti Sanat Sokağı’nda bulunan TİP binası önünde açıklama yapan parti yöneticisi Mehmet Mahir Karadeniz, 5 günden beri Dicle Üniversitesi’ndeki arkadaşlarının takip edildiğini, sosyal medya hesaplarından tehdit edildiklerini söyledi.
Tehdit etmişler

Dicle Üniversitesi’nin açılmasından sonra Ülkü Ocağı tarafından özellikle kadın öğrencilerin tehdit ve taciz edildiğini dile getiren Karadeniz, TİP’li öğrencilerle öğrenci temsilciliği seçimleri için baskı kurulduğunu kaydetti.

Yaşanan tehditleri aktaran Karadeniz, “Ülkü Ocaklarına mensup olduğunu bildiğimiz bir faşist öğrenci yoldaşlarımızı sosyal medya hesaplarından arayarak, ‘İl başkanınızla görüşeceğim, seni yakalarsam diz kapaklarını sökeceğim’ diyerek açıkça tehditte bulunmuş ve partililerimize yönelik tehdit ve taciz boyutunda takip trafiği başlatmıştır” şeklinde konuştu.

(GazeteKarınca)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑