Göçmenlik

Published on Haziran 28th, 2022

0

Teksas’ta terk edilmiş bir kasada 46 göçmenin cansız bedeni bulundu

ABD’nin Teksas eyaletinde terk edilmiş bir kamyonun kasasında 46 göçmenin cansız bedeni bulundu. 2003 ve 2017 yılında da kamyon içinde göçmenlerin cansız bedenlerinin bulunduğu ABD-Meksika arasındaki insan kaçakçılığında en önemli trajedi son yaşanan olay oldu. 

Fas-İspanya sınırındaki mülteci katliamının üzerinden çok zaman geçmeden bu kez Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Teksas eyaletinde bir vahşet yaşandığı ortaya çıktı. Teksas’ta terk edilmiş bir kamyonun kasasında 46 göçmenin cansız bedeni bulundu. 

Konuya ilişkin açıklama yapan polis yetkilileri, bir belediye çalışanının ihbarı sonucu kamyonun San Antonio yakınlarındaki bir yolda terk edilmiş halde bulunduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada polis, olay yerine vardığında karavanın dışında da yerlerde cesetler gördüklerini belirtti. 

Meksika sınırına yaklaşık 250 km mesafede bulunan San Antonio’da hava sıcaklığı pazartesi günü 39 dereceyi aşmıştı. İtfaiye Şefi Charles Hood yaptığı açıklamada 4’ü çocuk 16 kişinin hastaneye kaldırıldığını aktardı. Hood, hastaların dokunulamayacak kadar sıcak olduğunu ve kamyon kasasında hiç su bulunmadığını bildirdi.

2017’DE DE BİR KAMYON İÇİNDE 13 GÖÇMEN ÖLÜ BULUNMUŞTU
2017’de San Antonio’da park halinde bulunan bir kamyonun içinde kalan 10 göçmen hayatını kaybetmişti. 2003 yılında yine San Antonio’nun güneydoğusunda bir kamyonun içinde 19 göçmen ölü bulunmuştu.

Ölenlerin uyruğu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu olay, Meksika ile ABD arasındaki insan kaçakçılığında yaşanan en ölümcül trajedilerden biri oldu.

(Etha)

Foto: Pixabay

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑