Faşizm

Published on Ekim 30th, 2021

0

Suç örgütü lideri Kürşat Yılmaz tahliye edildi

“Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” gibi suçlardan Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan faşist Kürşat Yılmaz, tahliye oldu.

Faşist parti MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “kahraman” dediği suç örgütü lideri Kürşat Yılmaz, dün (29 Ekim) gece bulunduğu Kocaeli F Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi.

30 Ekim 2005 tarihinden itibaren “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından 66 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası alan Yılmaz’ın 2021’de yeniden yargılama talebinin kabul edilmesi ardından 32 yıl ceza aldı.

Yılmaz, kalan cezasını tamamladığı gerekçesiyle gece yarısı tahliye edildi.

Bahçeli “kahraman” demişti

Devlet Bahçeli, Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde tahliye edilmesi gündeme getirildiğinde, “ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?” demişti.

Kürşat Yılmaz hakkında

12 Eylül Darbesi öncesi Ülkücü Gençler Derneği‘nde (ÜGD) üye olan Yılmaz,  iki cinayete karıştı ve adı ilk olarak Banker Kastelli olarak bilinen Cevher Özden’i vurma olayı ile gündeme geldi.

17 Nisan 1999′da Türkiye’ye iade edilen ve Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi’ne konulan Yılmaz, 15 Temmuz 1999′da Kuşadası eski Belediye Başkanı Lütfi Suyolcu’yu öldüren tetikçi Fırat Erdoğan’ı azmettirdiği gerekçesiyle suç ortağı Yavuz Kaşıkçı’yla birlikte ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. (Bianet, Avrupa Demokrat)

Tags: , , , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑