Kadın

Published on Eylül 24th, 2022

0

Stuttgart’ta Mahsa Amini’nin katledilmesi lanetlendi

Almanya’nın Stuttgart kentinde sokağa çıkan kadınlar, İran’da Amini’nin  işkence edilerek katledilmesini lanetledi. Eylem alanında kadınlar, saçlarını keserek molla rejimini protesto etti.

Königstraße’de düzenlenen eylemde Amini’nin fotoğrafları taşındı, SKB, AGİF, TJK-E, Alınteri ve Yeni Kadın bayrakları açıldı.

Eylem boyunca sıklıkla “Jin Jiyan Azadi” slogan yankılandı, gerici İran rejimi lanetlendi ve halk ayaklanması selamlandı.

KADINLARIN GÖZYAŞLARI İSYANA DURDU

Eylem alanında kadınlar, Mahsa Amini’nin işkence edilerek katledilmesini saçlarını keserek protesto etti. Bu esnada duygusal bir atmosfer oluştu. Kadınlar gözyaşlarını tutamadı. Kadınların gözyaşı isyana durdu.  İran halkının isyanıyla bütünleşti. Enternasyonal dayanışmanın bir köprüsü oldu.

JİN JİYAN AZADİ!”

Kadınlar, kadın düşmanı gerici molla rejimine, kadın düşmanı erkek egemen devletlere “Jin Jiyan Azadi” sloganını haykırarak İran’daki ayaklanmaya ses kattı.

Eylemde yapılan konuşmalarda,  “Kadına yönelik şiddete, tacize, tecavüze ve Mahsa gibi kadın cinayetlerine karşı öfkemizi daha güçlü haykırma, mücadeleyi büyütme” çağrıları yapıldı.

Eylem, müzik dinletisiyle, alkışlarla, Jin Jiyan Azadi” sloganıyla bitirildi.

(Atılım – Stuttgart)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑