Güncel

Published on Ekim 7th, 2022

0

Şenyaşar Ailesi’nin adalet nöbeti tuttuğu alan ablukaya alındı; Ferit Şenyaşar yerde sürüklendi

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınlarının saldırısı sonucu ailesinden 3 kişiyi kaybeden Şenyaşar Ailesi, adalet nöbeti 578 gününe girdi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınlarının saldırısı sonucu ailesinden 3 kişiyi kaybeden Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde adalet nöbeti tutukları alan bugün polis tarafından demir bariyerlerle ablukaya alındı. Ailenin adalet nöbetine engel olmak isteyen polis, Ferit Şenyaşar’ı yerde sürükledi. 

14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti eylemi, 578’inci gününe girdi. 

Dün adliye binası önünde bulunan beton bloklara “Şenyaşar ailesi için adalet, herkes için adalet” yazılı pankartın asılmasını, “Kabahatler kanunu” gerekçe göstererek engelleyen polisler, aileyi adliye binası önünden uzaklaştırmak için bugün demir bariyerler ile alanı ablukaya aldı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, ablukaya tepki gösteren Ferit Şenyaşar, demirlerin üstünden atlayarak alana girdi. Çevik kuvvet polislerin zorla alandan çıkarmak için yaptığı müdahalede Ferit Şenyaşar’i yerde sürükledi. Elinden yaralanan Şenyaşar, annesi ile birlikte nöbeti sürdürmeye devam etti.

(T24)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑