Almanya

Published on Kasım 30th, 2021

0

Şengal ve Maxmur’lu çocuklar için onlarca içi dolu okul çantası toplandı

YDG, Rebell ve Rotfüchse’nin Ulm örgütlenmelerinde yer alan devrimci gençler de kampanya için aktif çalışmaya devam ediyor. Devam eden kampanyada şu ana kadar içi dolu 63 sırt çantası toplandı. -FOTO GALERİLİ-


Avrupa Demokrat (Ulm)

Yeni Demokratik Gençlik (YDG) tarafından da desteklenen ve 1 Kasım’da başlayan “Şengal ve Maxmur’lu çocuklarla dayanışmayı büyütelim!” şiarıyla başlatılan kampanyaya Güney Almanya’da bulunan Ulm kenti ve çevresinden devrimci gençler de yoğun destek veriyor.

Geçtiğimiz gün, korona kurallarına uyularak Tohum Kültür Merkezi (TKM)’nde düzenlenen “Uluslararası Noel Baba Eğlencesi”’ne çok sayıda çocuk ve aile katıldı. Etkinlikte, Şengal ve Maxmur üzerine bilgilendirmede bulunulurken, müzik dinletisi ve çeşitli oyunlar gerçekleştirildi. YDG’li aktivist Ezgi ve Rebell aktivisti Franzi, yaptıkları konuşmalarda hem kampanya hakkında hem de kurumları ve çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundular.

Rebell ve YDG’nin çağrısına “Devrimci gençlerden Şengal ve Maxmur’lu çocuklarla dayanışma kampanyasına destek” başlıklı açıklamasına da geçtiğimiz günlerde Avrupa Demokrat’ta geniş yer vermiştik.

1 Kasım – 12 Aralık arasında Initiative für Frieden und Hoffnung in Kurdistan tarafından düzenlenen Şengal ve Maxmur’lu çocuklarla dayanışma kampanyasına Ulm’dan aktif destek veriliyor. Yeni Demokratik Gençlik (YDG), Rebell ve Rotfüchse’nin Ulm örgütlenmelerinde yer alan devrimci gençler de kampanya için aktif çalışıyor.

Ulm’lu devrimci gençlerin konuyla ilgili yeni açıklamasını aşağıda veriyoruz:

Tüm Üye ve Dostlarımıza Duyurulur.

Korona salgını ve soğuk kış koşullarına rağmen kamplarda yaşamak zorunda kalan  Maxmur ve Şengal li Kürt çocukları ile sıcak dayanışma içerisinde onların küçük mutluluklarına ortak olmak için başlatmış olduğumuz ‘bir sırt çantası yada 20 euro destek’ kampanyamız şu ana kadar 63 çanta içi doldurularak ve kışlık giyim eşyaları ile destek bulmuştur.

Kampanyamız 05.12.21 Pazar gününe kadar devam edecektir.Bu küçük ama değerli dayanışma içerisinde olmak ve çocukları sevindirmek isteyen tüm herkesin katkılarını bekliyoruz.

Tohum Kütür Merkezi ve Yeni Demokratik Gençlik

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑