İşçi Sınıfı

Published on Mayıs 25th, 2022

0

Sendikacı Kamil Kartal gözaltına alındı

“Öyle mi alay komutanı” konuşmasıyla madenci direnişinin simgesi hâline gelen Enerji-Sen’in Kurucu Genel Başkanı Kamil Kartal gözaltına alındığını duyurdu.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Enerji-Sen’in Kurucu Genel Başkanı Kamil Kartal, gözaltına alındığını duyurdu. Kartal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Gözaltına alınıyorum” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Soma’dan Ankara’ya yürümek isterken Salihli’de jandarma tarafından gözaltına alınan madencilerden Bağımsız Maden-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Kamil Kartal, o esnada kendilerini engellemek isteyen jandarmaya karşı şu ifadeleri kullanmıştı:

“Devlet bunları yapanlardan hesap sorsun gücü yetiyorsa! Bir tane kıçı kırık patrondan hesap sormayı beceremeyen devlet gücünü bizde sınayacak öyle mi? Öyle mi alay komutanı? Buradayız biz! Yıllarca arkadaşımızın bedeninden parçalar kopartıldı o madende, parçalar! Şimdi bize güç göstereceksiniz ve biz bu güçten korkacağız öyle mi? Vallahi de korkmuyoruz, billahi de korkmuyoruz sizden!” (Duvar)

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑