Türkiye

Published on Ekim 3rd, 2022

0

Sanatçılardan Onur Şener tepkisi: Sanatı aşağılayan herkese yazıklar olsun

Aralarında Mustafa Sandal, Soner Arıca, Gülben Ergen, Harun Tekin gibi isimlerin de olduğu müzisyenler, sanatın basitleştirilmesi ve sanatçının itibarsızlaştırılması nedeniyle bu cinayetin işlendiğine vurgu yaptı.

Müzisyen Onur Şener’in kendisinden istek parçada bulunan bir grup tarafından öldürülmesinin ardından tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Sanatçılar, meslektaşları Şener için sosyal medyada sanatın basitleştirilmesi ve sanatçının itibarsızlaştırılması nedeniyle bu cinayetin işlendiği belirtilerek cezasızlığa vurgu yaptı.  

Gökhan Özoğuz, “Birkaç kendini bilmez sıfatsızın egosuna verdi canını, geleceğini kızını. Ne yapsan faydasız, getirir mi bebeğine Babasını? Bu necaset ile yoğurulmuş mikroplar akla gelebilecek en sert sözlerle …” dedi.

Hayko Cepkin ise “Beş para etmezlerin, iki kelimeyi yan yana getiremeyenlerin, yalandan başka cümle kuramayanların dünyasında, maalesef bir emektarımızı daha kaybettik. Mesleği, müziği, sanatı, manipüle ede ede basitleştirdiniz. Önüne gelen dilediğini söyleyip yapabileceğini sanıyor” şeklinde tepki gösterdi.

Ne olmuştu?

Ankara Çayyolu’ndaki bir eğlence mekanındaki bir grup, müzisyen Onur Şener’den şarkı istedi. İddiaya göre Şener şarkıyı bilmediğini söylemesi üzerine gruptan üç kişi tartıştıkları müzisyene saldırdı. Grup mekan çıkışında Onur Şener’e tekrar saldırdı. Boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye sevk edilen Şener kurtarılamadı. Polis olayla ilgili 3 kişiyi gözaltına aldı.

Öte yandan müzisyen Haluk Levent, kurucusu olduğu AHBAP Platformundan yapılan açıklamayı paylaşarak, Şener’i öldürülenlerin ikisinin Çalışma Bakanlığında müfettiş, bir tanesinin ise TAI (Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ) da görevli olduğunu belirtti.

(Bianet)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑