Kültür-Sanat

Published on Mart 8th, 2021

0

Rasim Öztekin vefat etti

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin geçirdiği kalp krizinin ardından kaldırıldığı hastanede vefat etti. Öztekin 62 yaşındaydı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sanatçı Rasim Öztekin’in, geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrası kaldırıldığı hastanede vefat ettiğini duyurdu.

Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” dedi.

Öztekin’in profesyonel olarak tiyatroya başladığı ve uzun yıllar görev aldığı Ortaoyuncular Tiyatrosu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Başımız sağolsun. Çok üzgünüz… Işıklar içinde uyu Rasim Öztekin” dedi. Müjgan Ferhan Şensoy ise, “Ahhh Rasim Abi! Aklım almıyor, çok üzgünüm” ifadelerinde bulundu.

Tolga Sağ, “Bir dönem kapanıyor yavaş yavaş; yerini yozluğa, yalakalığa, kalitesizliğe bırakarak. Güle güle” diyerek aralarında Rasim Öztekin, Baykal Kent, Erol Günaydın, Münir Özkul ve Ferhan Şensoy’un olduğu bir fotoğraf karesini paylaştı. 

Mert Fırat, “Oynadığı her rolu kendine yakıştıran, karakterin sözünü kendi sözü yapan canım usta bir tek ölümü kendine yakıştıramadın. Gözümüz yaşlı kalbimiz yaptıklarınla dolu, naif gülüşünü ve bir de külliyatı miras bıraktın bize… Mekanın cennet olsun…” diyerek Öztekin’e veda etti. (Duvar)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑