Almanya

Published on Ocak 31st, 2022

0

Partizan Ulm’dan aynı gün mezarlık ziyaretleri ve anma etkinliği

Göppingen ve Ulm Şehir mezarlıklarında bulunan Partizan, Sınıf Teorisi ve MLPD taraftarı Türkiyeli ve Alman devrimciler mezarları başında anıldılar. -FOTO GALERİLİ-

Avrupa Demokrat Ulm / Göppingen

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletlerinde bulunan Ulm ve Göppingen şehirlerinde gerçekleştirilen mezarlık ziyaretleri sonrası Ulm Tohum Kültür Merkezi’nde de ayrıca anma etkinliği düzenlendi. Etkinliklere yoğun katılım dikkat çekti.

Mezarlık ziyaretleri ile sonrası TKP-ML ve tüm devrim şehitlerinin anıldığı anma etkinliğiyle ilgili olarak Partizan Ulm tarafından yapılan açıklama şöyle:

Ulm ve Göppingen şehirlerinde Devrim ve Komünizm şehitleri anıldı!

Avrupa’da Partizan tarafından örgütlenen  “50. Yılda Ölümsüzlerimizi anıyoruz”  Devrim ve Komünizm şehitleri anma etkinlikleri Göppingen ve Ulm  şehirlerinde de gerçekleştirildi. Göppingen’de Sınıf Teorisi taraftarı Ali Asker Yer mezar başında ziyaret edildi. Başta tüm Devrim ve Komünizm şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Burada Partizan temsilcisi günümüzde  örgütsel mücadelenin önemini vurgulayarak Ali Asker Yer’le birlikte yaşamış oldukları anıları anlattı  ve özellikle günümüzde devrimcilerin birlikte mücadele yürütmenin gerçeklerini dile getirdi. Bu etkinlikte ailesi adına bir konuşma da yapıldı ve örgütleyen Partizan selamlandı. Sınıf Teorisi taraftarları anmaya aktif katılım sağladılar.  Anmanın son bölümünde ‘Yoldaş Seni anacağız’ marşı okundu.

Etkinliğin devamı olarak Ulm şehir mezarlığında MLPD saflarında kaybedilen Jupp Frerkes mezar başında ziyaret edildi. Partizan temsilcisi burada emperyalist kapitalist ülkelerin esas yöneticileri tekeller olduğunu ve yaşadığımız pandemi sürecinde bunu herkesin daha berrak gördüğünü dile getirdi. Yaşanan dünya ekonomik krizi bizlere enternasyonal dayanışmayı emrettiğini ve bunu kavranması gerektiğini özellikle vurguladı.

Üçüncü mezar ziyareti

Ulm şehrinde ve faaliyet yürütmüş olduğu bölgelerde büyük saygınlığı elde etmiş  olan Partizan taraftarı Dursun Çaktı yoldaş anıldı. Yoldaşları ve dostları tarafından mezar başında ziyaret edildi.  Gerçekleştiren saygı duruşunun ardından,  Partizan temsilcisi burada özellikle devrimci olmanın ne demek olduğunu sorguladı ve gerçek cevabın başta Dursun Çaktı gibi insanlarda göründüğünü vurguladı. Bir devrimci başta kendi ailesinde ve çevresinde bu kimliğe erişmelidir. Dürüst, mütevazi, kararlı, yaratıcı, okuyan, araştıran ve paylaşımcı olmalıdır. Sevilmelidir. Dursun Çaktı’nın  mücadele anıları anlatılması esnasında duygusal anlar yaşandı. Partizan savaşçısı  “Ismail Hanoğlu” için yazılan beste dinletilip birlikte okundu.

Devrim Şehitlerinin mezarlar başlarındaki  ziyaretlerinden sonra programın ikinci bölümüne geçildi. Tohum Kültür Merkezinde Devrim ve Komünizm şehitleri için hazırlanan müzikli slayt sunuldu. Proletarya Partisinin merkezi açıklamaların okunmasının ardından MKP, MLKP ve Kürt Toplum Merkezi temsilcisi söz alarak Proleterya Partisinin  50. Yılını ve anmayı selamladılar.

Ulm Partizan

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑