Basın-Yayın

Published on Haziran 27th, 2022

0

Özgür TV yayınları web sayfasında da yayında

Bir yıldır sosyal medya hesabı üzerinden yayın yapan Özgür TV, artık ozgurtv.org web sayfasında da izlenebilmekte. Yeni yayın dönemi olan Ekim ayında, yayın saati, canlı yayın ve programlarını artırmayı hedefleyen Özgür TV, tüm mücadele dostlarını bu sesi büyütmeye çağırdı.


Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Özgür TV yayınları, artık ozgurtv.org sayfası üzerinden de izlenebilmekte. Konu hakkında Avrupa Demokrat’a verilen bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz:

Bir yıl önce sosyal medya hesapları üzerinden Tv yayıncılığına başlarken, “Burjuva sınıfın ideolojik kuşatmasının ve çıplak şiddetinin görülmedik düzeyde arttığı bu dönemde onu daha çarpıcı tarzda teşhir etmek ve “Ne yapmalı?” sorusunun cevabını daha açık konuşmak yaşamsal hale geliyor. Özgür TV bu yakıcı ihtiyaçtan yola çıkarak yayın hayatına başlıyor” demiştik.

 “Özgür Radyo’dan Özgür TV’ye” hakikatine sarılarak ve geleneğimizden aldığımız güçle, “Gerçeğin içinde, kavganın tam ortasında” misyonuna uygun yayıncılık yaptık.

Bir yılı kapsayan ve hafta içi 5 gün sosyal medya hesapları üzerinden, güncel siyasal gelişmeleri de yorumlayan haberlerimiz, yüzlerce program ve canlı yayınlarımızla izleyici karşısında olduk.

Faşizmi yıkmak ve politik özgürlüğü kazanmak için özgürlük ve sosyalizm güçlerinin ve birleşik mücadele yürütenlerin sesi, sözü olan Özgür TV, ezilenlerin, işçi ve emekçilerin, başta Kürt halkı olmak üzere ulus ve inanç topluluklarının, kadınların ve LGBTİ+’ların, ekolojistlerin ve gençliğin taleplerinin yanında oldu, mücadelenin bayraktarlığını büyütmeye çalıştı.

Özgür TV,

Devrimci Hafıza programıyla, resmi tarihe ve belleksizleştirmeye karşı ezilenlerin devrimci tarihini hatırlattı.

Özgür Kadın programıyla, kadın devrimi perspektifini ezilenlerle buluşturdu.

Özgür Platform ile sınıf mücadelesini büyütmek için güncel siyasal sorunları tartıştı.

Özgür Rojava ile devrimin savunulması, inşa ve geliştirilmesi sorunlarına dikkat çekti.

Özgür Yorum ile gerçeğin bilgisini ezilenlere ulaştırarak hakikatle buluşturmayı amaçladı.

Yayınlarımız, bir yıldır sadece sosyal medya hesaplarımız YouTube, Twitter ve Facebook üzerinden sürdürülüyordu. Artık yayınlarımıza, web sayfamız ozgurtv.org üzerinden de ulaşmak mümkün. İnternet medyasının engellerine takılmamak ve yayıncılığımızı daha da geliştirme arayış ve çabalarımız sürmekte..

Ekim ayı ile birlikte yeni yayın döneminde, yayın saati, canlı yayın ve programlarımızı artırarak daha etkin ve güçlü bir özgür medya sesi olmayı hedefliyoruz.

Tüm özgürlük, sosyalizm ve birleşik mücadele dostlarını bu çabaya ortak olmaya ve katkı sunmaya, yayınlarımızı duyurmaya, paylaşmaya, web sayfamız ile Youtube, Twitter, Facebook ve Instagram’daki Özgür TV hesaplarını takip etmeye ve abone olmaya çağırıyoruz.

Web: ozgurtv. Org

Youtube: OzgurTvorg

Twitter: @ozgurtvorg

Facebook: Özgür-TV-

ÖZGÜR TV’Yİ İZLEYELİM, İZLETELİM!

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑