LGBTİQ+

Published on Ağustos 5th, 2022

0

Onurlu bir şekilde seyahat et

Booking.com “Travel Proud” uygulaması ile kimi sevdiğiniz veya kendinizi nasıl tanımladığınız fark etmeksizin dünyayı olduğunuz gibi güvenli keşfetmenizi amaçlıyor.

Hollanda merkezli çevrimiçi yer ayırtma sitesi Booking.com herkesin dünyayı eşit rahatlıkla keşfetmesini kolaylaştırmak amacıyla “Travel Proud” uygulamasına başladı.

LGBTQ+ gezginlerin yarısından fazlasının konakladıkları tesislerde hoş karşılanmayan veya rahatsız edici deneyimler yaşadıklarına dair geri bildirim alan site yeni projesi ile bu durumu değiştirmeyi amaçlıyor.

Başka bir seyahat mümkün

Travel Proud tanıtımında booking.com şu ifadelere yer verdi: “Hayatın yeni deneyimlerle daha da zenginleştiğine ve bu deneyimlere gerçek anlamda değer kazandırmanın ancak herkesin kişiliğini rahatça yansıtarak gezebilmesiyle mümkün olduğuna inanıyoruz.

Amacımız, mümkün olduğunca fazla noktada LGBTQ+ gezginler için gerçek anlamda samimi bir konaklama deneyiminin olmasını sağlamak. Bu sayede kimi sevdiğiniz veya kendinizi nasıl tanımladığınız fark etmeksizin seyahatin keyfini tam olarak çıkarmaya odaklanabilirsiniz.”

Travel Proud nasıl çalışıyor?

LGBTQ+ gezginlerin güvenle seyahat etmelerine yardımcı olmak için Travel Proud rozetinin yardımıyla Proud Certified tesisleri ön plana çıkıyor. Bu sertifikaya sahip tesisler herkes için ekstra samimi bir konaklama sağlayacaklarına söz vermiş oluyor.

Proud Certified tesisler Proud Hospitality eğitimi alıyor ve ayrıca tüm ekip LGBTQ+ gezginler için nasıl kapsayıcı bir hizmet sunacaklarına dair yardım alıyor ve kapsayıcı bir dil kullanıyor.

https://www.booking.com/proud.html adresine tıkladıktan sonra dünyanın her yerindeki LGBTQ+ tesisleri keşfedebilirsiniz.

Booking.com Türkiye’de hala yasak

2017 yılında TÜRSAB tarafından, birlik üyesi seyahat acentalarına karşı gerçekleştirilen haksız rekabetin önlenmesi amacıyla açılan davada, Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verildi. Siteye erişim Türkiyeli kullanıcılar için hala yasak.

Ancak Türkiye’den yurt dışına gideceksiniz site üzerinden rezervasyon yapabiliyorsunuz.

(Bianet)

Foto: Pexels

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑