Kültür-Sanat

Published on Mayıs 26th, 2022

0

Nürnberg Kürt Kültür Günleri başladı

Gelenekselleşen Kürt Kültür Günleri 25-28 Mayıs tarihleri arasında Nürnberg’de gerçekleştiriliyor. Konser, resim sergisi, folklor gibi sanatsal etkinliklerin yanı sıra film gösterimi ve paneller de düzenlenecek.

Fikri KARAKUŞ (Nürnberg)

Her yıl değişen koşullara ve siyasi, sosyal gelişmelerle birlikte ağırlığı Kültür, folklorik, sanatsal değerlere ağırlık verilen günler Avrupa ve Almanya’da göçmen olarak yaşayan Kürt ve Kürt kökenli insanların ve dostlarının buluştuğu günler olup hem hasret giderilirken hem de kültürün, dilin ve folklorik yaşam biçiminin unutulmaması anlamında etkinliklerle üç gün boyunca programlar gerçekleşmektedir.

Medya Halk Evi Kürt Kültür Derneği tarafından geleneksel hale getirilen Kürt Kültür Günleri bu yıl da Almanya’nın Bavyera eyaletinin Nürnberg şehrinde sanat severlerle buluşuyor. 25-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kürt Kültür Günleri toplam 4 gün sürüyor. Konser, resim sergisi, folklor gibi sanatsal etkinliklerin yanı sıra Kürt Kültür Günleri kapsamında film gösterimi ve panellerde yapılacak.

Dün başlayan etkinlikler cumartesi son bulacak.

Etkinlikler hakkında daha geniş bilgi için:
https://www.facebook.com/kkulturtage/
http://www.kurdische-kulturtage.eu/


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑