Açıklama

Published on Haziran 19th, 2021

0

MÖP, Deniz Poyraz’ın katledilmesini kınadı

İzmir’de HDP’ye yönelik düzenlenen saldırıda HDP’li Deniz Poyraz’ın katledilmesini kınayan MÖP, “Deniz Poyraz şahsında bir kez daha 1915 Seyfo/Soykırım zihniyeti harekete geçmiş, halkların umudu olan HDP’ye katliam yapılmıştır” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Mezopotamya Özgürlükler Partisi (MÖP) şunları belirtti: “MÖP olarak, Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, Deniz Poyraz şahsında HDP’ye yapılan alçakça saldırıyı kınıyoruz. Değerli Poyraz ailesine baş sağlığı dileklerimizi sunuyoruz.  

Deniz Poyraz’ı saygıyla anıyoruz. Deniz Poyraz halkların, kadınların ve demokrasi mücadelesinin onurudur. Bu onura halklar, kadınlar ve demokrasi güçleri sahip çıkacaktır. Bu saldırıyı yapan alçak failden, onun tabii olduğu zihniyetten ve onu bu çirkef duruma getiren Türk soykırımcı devlet, faşist koalisyon üçlüsünden hesap soracaktır.

Deniz Poyraz şahsında bir kez daha 1915 Seyfo/Soykırım zihniyeti harekete geçmiş, halkların umudu olan HDP’ye katliam yapılmıştır… HDP halkların, kültürlerin, inançların ve demokrasinin umudu olması nedeni ile, Türk soykırımcı devlet, onun temsili faşist hükümet girdikleri krizi, bu provokasyonlarla atlatacaklarını sanıyorlar. Oysa Türk soykırımcı devlet, bu krizden değil çıkmak daha da batmaktadır. Krizden çıkmanın tek yolu, kendisiyle barışık olmak, demokrasi mücadelesinin önünü açmakla olur.

Türk soykırımcı devletin kendi içinde, kendi dışında geliştirdiği soykırımcı, sömürgeci, baskıcı ve işgalci politikalara bakıldığında, her yana faşist zehrini yaymaktadır. Bu yüzden Türk soykırımcı devlet ve temsili faşist hükümete karşı olmak; Deniz Poyraz ve HDP’ye sahiplenmek anlamındadır!

Gencecik Deniz Poyraz halkların, kadınların ve demokrasi mücadelesinin yüreğinde yaşayacaktır. Türk soykırımcı, sömürgeci ve işgalci devlet döktüğü kanda boğulacaktır.”

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑