Basın-Yayın

Published on Ekim 27th, 2021

0

MÖP: Asuri/Süryani/Keldani halkının dostu Hüseyin Şenol yalnız değildir

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP) tarafından yapılan açıklamada “Hüseyin Şenol yoldaş Mezopotamya ve Anadolu halklarının acısını, düşüncesini ve istemlerini yayınlarda yansıtarak, enternasyonalist bir yaklaşımla Asuri/Süryani/Keldani halkının yüreğinde taht kurdu” dendi

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

MÖP tarafından yapılan açıklama şöyle:

MÖP, Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, Demokrasi, Özgürlük ve Eşitlik uğruna yıllardır, en zor koşullarda, sürgünde, Türkiye’de yaşayan tüm ulusların demokratik bir ortamda birlikte özgürce yaşaması için mücadele veren; aydın demokrat ve yazar Hüseyin Şenol’a yönelik Mermili Tehdit, tüm demokrasiyi savunanalara karşı yapılmıştır..

Bu yaklaşımın Türk soykırımcı devletin eliyle yapıldığı şüphe götürmez.. Bu yaklaşımı kınıyor, lanetliyoruz!

Dolayısyla Hüseyin Şenol yoldaş yanlız değildir.. Bizler MÖP olarak, Asuri/Süryani/Keldani halkının 1915 Seyfo/Soykırım ve demokratik hak taleplerini cesurca yansıtan bu fedekar, değerli yoldaşın, dostun yanında olduğumuzu belirtiyoruz!

Sosyalizm ve Toplumsal Demokrasisnin özgür sesi, yüreği olan bu aydin insana yapılan, bu alçakça tahdit, özgür basının sesini kısacaklarını sanıyorlar. Bu yaklaşım tükenmişliğin, çözümsüzlüğün ve Türk devlet faşizmin ulaştığı çirkef durumu gösterir..

Yıkıma doğru giden Türk devlet faşizmi, Ortadoğu, Orta Asya, Afrika ve Avrupa’da işgal, müdahale, karışıklık ve bu yaklaşımlarla kendini kurtarmaya çalışıyor. Oysa her zalimin bir sonu olduğu gibi, Türk soykırımcı devletin de elbet bir sonu olacaktır..

Halkların özgür sesini düşünce, ruh, kalem ve yüreğiyle yansıtanlar, halkların yüreğinde taht kurdular. Hüseyin Şenol yoldaş Mezopotamya ve Anadolu halklarının acısını, düşüncesini ve istemlerini Avrupa Demokrat ve daha öncesi yayınlarda yansıtarak, şimdiden Enternasyonalist bir yaklaşımla Asuri/Süryani/Keldani halkının yüreğinde taht kurdu..

Hüseyin Şenol yoldaşa sahiplenmek, yanında durmak ve saldırıya tavır almak, Sosyalizmin, Toplumsal Demokrasi zihniyetinin temel gereği ve Türk devlet faşizmine karşı durmaktır..!

Mezopotamya Özgürlük Partisi

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑