Sömürgecilik

Published on Kasım 28th, 2021

0

Mezopotamya Halk Kongresi’nden kutlama mesajı

Mezopotamya Halk Kongresi Eşbaşkanlığı tarafından yayınlanan 43. yıl mesajında Kürt Özgürlük Hareketi’nin PKK önderliğinde dünya halklarına örnek olmaya devam ettiği belirtilerek “Tam anlamıyla ‘Devrimciler ölür ama devrimler sürer’ ilkesini hayata geçirdi” dendi.

AD Haber Merkezi

Mezopotamya Halk Kongresi Eşbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

Kutlama mesajı

12 Eylül 1980 tarihinde yönetime el koyan faşist askeri cuntası tüm devrimci örgütlerin üzerinden bir silindir gibi geçti. Herkesin herşey bitti dediyi bir dönemde, yoksul Kürt halkının genç aydın ve devrimcileri 15 Ağustos 1984 tarihinde Eruh ve Şemdinli baskınlarıyla, hayır hiç bir şey bitmedi. Biz geldik. Tam anlamıyla devrimciler ölür ama devrimler sürer ilkesini hayata geçirdiler.
43 yıllık özgürlük savaşında dosta da düşmana da inançlı, ve kararlı olunduğu sürece devrimci mücadelenin önünde hiç bir gücün duramayacağını ispatladılar.
Bu hareketin verdiyi mücadele hiç kuşkusuz Orta Doğuda ezilen ve sömürülen diğer halkları da çok etkiledi. Bu mücadeleden etkilenen Asuri/Süryani halkının devrimcileri de bu hareketle ittifak halinde düşmana karşı mücadele veriyor.
27 Kasım 1978 tarihinden neredeyse yarım asır geçti. PKK´nın 43’üncü kuruluş yıldönümü başta kurucu önderi sayın Abdullah Öcalan olmak üzere bu mücadelede korkusuzca ölüme giden tüm devrimcilere, hareketin tüm kurucularına, bu mücadelenin tarihine damgasını vuran yiğit kürt kadınlarına, dağlarda kahramanca direnen gerillalara ve tüm yurtsever Kürt halkına kutlu olsun.

Mezopotamya Halk Kongresi Eşbaşkanlığı

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑