Kültür-Sanat

Published on Mayıs 26th, 2022

0

Melek Mosso’nun konseri yasaklandı

Son dönemde sıkça yaşanan sanatçılara konser yasaklarına yenisi eklendi. Melek Mosso’nun Isparta’daki ‘Gül Festivali’nde sahne alacağı konser iptal edildi.

Kürtçe müzik yapan sanatçıların ardından Niyazi Koyuncu ve Apolas Lermi konserlerinin yasaklanmasına bir yenisi eklendi. Melek Mosso’nun Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında 3 Haziran’da gerçekleştireceği konseri iptal adı altında yasaklandı.

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin afişlerinin yayınlanmasının ardından başını Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği ve Yeniden Refah Partisi’nin çektiği bir grup Melek Mosso’yu hedef gösterdi. Mosso’yu “Ahlaksızlığı özendiriyor” diyerek hedef alan açıklamaların ardından Isparta Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Melek Mosso’nun konserini yasakladı.

Festival duyurularından Mosso’nun 3 Haziran’da vereceği konser çıkarıldı.

Sanatçı Melek Mosso, daha önce bir konserinde “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun. Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini, ne yapmanız gerektiğini, nasıl giyinmeniz gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmaya ihtiyacınız yok. Uçun” ifadelerini kullanarak kadın bedeni üzerinde kurulmak istenen hakimiyete itiraz etmişti. Mosso bu sözleri bahane edilerek hedef gösterildi.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑