LGBTİQ+

Published on Mart 18th, 2022

0

Kızıl Okyanus LGBTİ+’ları Newroza çağırdı

Kızıl Okyanus, LGBTİ+’lara Newroz kutlamalarına katılma çağrısında bulundu, “Newroz ateşini onurlu, özgür ve eşit bir yaşamı kurmak için yakmaya çağırıyoruz” dedi.

Kızıl Okyanus LGBTİ+, yarın başlayacak ve üç boyunca sürecek olan Newroz kutlamalarına katılım çağrısında bulundu.

Demirci Kawa’nın yaktığı isyan ateşinin, yıllar önce zalim Dehaq’ı yaktığı, aynı ateşin bugün inkarcı, asimilasyoncu, soykırımcı, kadın ve LGBTİ+ düşmanı saray rejimini yakacağı belirtilen açıklamada, saray rejiminin LGBTİ+ fobik politikalarına dikkat çekildi.

‘SARAY REJİMİ LGBTİ+’LARI HEDEF ALIYOR’
Halkların bir araya gelişini engelleme amacı taşıyan uygulamalara tepki gösterilen açıklamada, “Saray rejiminin ihtiyaç duyduğu bir başka propaganda daha var, bu da kutsal aile propagandası. Bu yüzden her dönem; rejim sözcüsünden yandaş medyaya, bakanlıklardan, diyanete kadar uzanan özel bir hedefleştirme operasyonu ile saray rejimi LGBTİ+’ları hedef alıyor. LGBTİ+’ların var oluşları kriminalize ediliyor. Bu hedefleştirme politikası sonucunda LGBTİ+’lar her türden şiddete açık hale geliyorlar ve güvencesiz bir yaşam, yaşamak zorunda kalıyorlar” ifadelerine yer verildi.

‘HETERONORMATİF ERKEK EGEMENLİĞİNİN ÜZERİNE YÜRÜYORUZ’
Saray rejiminin hedefleştirme çabalarına rağmen LGBTİ+’ların toplumsal mücadele dinamikleriyle yan yana gelmekten vazgeçmediği vurgulanan açıklamada, “LGBTİ+’lar Boğaziçi Direnişi, İstanbul Sözleşmesi eylemleri ve daha birçok mücadele alanı içerisinde var olmaya devam ediyorlar. Her sene Onur Yürüyüşleri ile sokakları doldurmaya ve heteronormatif erkek egemenliğinin üzerine yürümeye devam ediyorlar” denildi

LGBTİ+’LARA NEWROZ’A KATILIM ÇAĞRISI
Kızıl Okyanus LGBTİ+’nın açıklamasında son olarak şu çağrıya yer verildi: “Bütün LGBTİ+’ları, Newroz ateşini onurlu, özgür ve eşit bir yaşamı kurmak için yakmaya çağırıyoruz. Şimdi Newroz Ateşini savaşa, inkara, asimilasyona, nefrete ve faşizme karşı yükseltme zamanı. Şimdi Newroz’la kazanma zamanı.”

(ETHA)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑