Almanya

Published on Eylül 2nd, 2020

0

Kızıl İnşa (Roten Aufbau) ile dayanışma

Roten Aufbau aktivistlerine yapılan baskınları protesto etmek amacıyla Almanya’nın bir çok şehrinde olduğu gibi, dün Stuttgart’ta da bir protesto mitingi gerçekleşti.

Gül Güzel (Stuttgart)

Hamburg başta olmak üzere, Kuzey Almanya’da Roten Aufbau aktivistlerine ait 27 eve, 31 Ağustos sabahı baskınlar yapıldı. Bu eylemle Almanya ceza yasası §129’a dayandırılarak devrimcilere karşı bir suç örgütü oluşturulmak isteniyor.

Roten Aufbau aktivistlerine yapılan bu durumu protesto etmek için Almanya’nın bir çok şehrinde olduğu gibi, 1 Eylülde Stuttgart’ta da bir protesto mitingi gerçekleşti. Alman ve Türkiyeli devrimci sol grupların Stuttgart Schillerplatz meydanında düzenlediği protesto mitingi saat 18.30 da başladı. Yapılan konuşmalarla, ‘’Almanya ceza yasası §129’a dayandırılarak Roten Aufbau grubu kriminalize edilerek, Alman Solu üzerinde baskı oluşturulmak isteniyor. Stuttgart’tan Hamburg’daki arkadaşlarımıza dayanışma dolu selamlarımızı yolluyoruz. Roten Aufbau grubuna yapılan baskı, bütün Sol’a ve özgür toplum düşüncesinedir. Biz bu tutum ve baskıları protesto etmek ve boşa çıkarmak için buradayız. Yaşasın devrimci dayanışma, Yaşasın enternasyonal dayanışma!’’ denilerek, birçok grup bu konudaki tavır ve kınamasını dile getiren konuşmalar yaptı. Baskılara karşı, kendi sınıf hukuk hakkına sahip çık denildi. Ardından herhangi bir olay çıkmadan protesto mitingi sona erdi.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑