Faşizm

Published on Mayıs 31st, 2020

0

JİTEM’den yazar Gülfer Akkaya’ya ölüm tehdidi

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden yapılan ölüm tehditlerine bir yenisi daha eklendi. Yazar Gülfer Akkaya jitem.turkiye instagram hesabı üzerinden ölümle tehdit edildi.

Yazar Gülfer Akkaya, KodAdım:Yeşil kullanıcı adıyla, jitem.turkiye instagram hesabından mesaj yollanarak ölümle tehdit edildi. JİTEM, varlığı devlet tarafından hep yalanlanan, bir çok suikast, katliam ve faili meçhullerden sorumlu “Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele” adında devletin gizli jandarma istihbaratıdır.

Bugün saat 13.00’de Can TV’de Abidin Çetin’in sunduğu programına çıkan yazar Gülfer Akkaya, programın çıkışının akabinde katıldığı programdan görüntüler de hesabına yollanarak ölümle tehdit edildi.  

“Vatansız köpek”, “Şewbaş hewal ölüm seni bulacak Jitem” ifadelerinin yer aldığı ölüm tehdidinin yanı sıra uzun namlulu silahların olduğu görseller de Gülfer Akkaya’yın instagram hesabına yollandı.

Görüşüne başvurduğumuz Gülfer Akkaya, son zamanlarda bu tür tehditlerin yaygınlaştığını, kendisine yapılanın bunun devamı olduğunu belirtti. Bu türden tehditlerin muhalifleri susturma, sindirme amacı taşıdığını belirten Akkay, bu tür tehditlerle bir korku iklimi yaratılmaya çalışıldığını söyledi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”

Akkaya, sosyal medya hesabı Twitter’dan tehdit mesajlarını yayımladı. “jitem.turkey-KodAdım: Yeşil” isimli hesap gönderdiği tehdit mesajlarında “Ölüm seni bulacak bekle. JİTEM” ifadelerini kullandığı görüldü.

Akkaya yaptığı paylaşımda, “Bir süredir bir çok siyasetçi, yazar ve sanatçıya jitem.turkey adlı sosyal medya hesabı üzerinden tehdit gönderenler bugün bana aynı mesajı yollamışlar. Bizlerin üzerinden korku iklimi yaratmak istiyorlar, böylece herkesi susturacaklar. Bu konu hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Aynı hesaptan daha önce de HDP Milletvekilleri Serpil Kemalbay, Murat Sarısaç, Hüseyin Kaçmaz, Habip Eksik, Nuran İmir, Semra Güzel, Murat Çepni ve Hasan Özgüneş de tehdit mesajları almıştı.

gül
gül5
gül6
gggg
ggg

(SiyasiHaber.org / Evrensel / AvrupaDemokrat.com)

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑