Kitap

Published on Temmuz 3rd, 2022

0

Ivana Hoffmann kitap tanıtımı Viyana’da yapıldı

Til Temir’de mücadelede ölümsüzleşen enternasyonalist MLKP savaşçısı Ivana Hoffmann’ın kitap tanıtımı Viyana’da yapıldı.

Til Temir’de 2015 yılında DAİŞ’e karşı MLKP saflarında savaşırken yoldaşı Coşkun İnce ile ölümsüzleşen Ivana Hoffmann’ın yaşamı üzerine yazılan “Ivana Hoffmann- Sevgi ve Umut dolu bir yaşam” kitabının tanıtımı yapıldı.

Young Struggle ve KJÖ-KSV ile ortak düzenlenen etkinlikte kitaptan okunan bölümlerle, Ivana Hoffmann’ın çocukluğundan ölümsüzleştiği tarihe kadarki yaşamından kesitler sunuldu. Duisburg’da öğrenci eylemleri ile başlayan mücadelesi ve partisi MLKP ile tanışmasından sonra, Hüseyin Demircioğlu akademisindeki eğitimi oradan da Rojava devrimine katılma süreci anlatıldı.

Hoffmann’ın her zaman, her ortamda neşesini ve umudunu kaybetmeyen bir devrimci olduğu, yoldaşlarına karşı sevgi dolu bir devrimci olduğu belirtildi.

Ivana Hoffmann’ın Almanya’daki devrimci harekette yarattığı etkinin büyük olduğu belirtilirken, onun enternasyonalist duruşunu Avrupa’da büyütmenin zamanıdır dendi.

Faşist Türk devletinin Rojava ve Medya Savunma Alanlarına yönelik güncel saldırılarına da değinilirken, faşizme karşı Ivana’nın göstermiş olduğu cesareti ve iradeyi her devrimcinin göstermesi gerektiği ifade edildi.

(Atılım – Avusturya)

Tags: , , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑